Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Skócia gazdag ország lenne...

Skócia gazdag ország lenne függetlenként?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm mondta, hogy sok tekintetben már gazdagabb, mint Anglia. Ez meglepett engem, mert nem gondoltam, hogy ott olyan nagy ipar vagy mezőgazdaság lenne. Megnéztem a numbeo-n és tényleg Glasgow vagy Edinburgh jobban áll fizetések terén, mint a vidéki angol városok.

ápr. 28. 10:23
 1/2 MDaniel98 ***** válasza:
Vannak a Skóciát körülvevő tengerben olajkincsek, ezért elég jól állnának anyagilag Anglia nélkül is (és ez az egyik oka is, hogy a britek soha nem fogják elengedni őket).
ápr. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az ilyen elképzelések az Északi-tengeri olajon alapulnak elsősorban. Csak hát kérdéses, hogy 30-50 év múlva is még számottevő lesz-e még az ottani kitermelés. Az 1999-es csúcs óta kb harmadára esett az éves kitermelés, és folyamatosan csökken.
ápr. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!