Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Rasszizmus Párizsban vagy...

Rasszizmus Párizsban vagy jogosan nem engedtek be, egy elegáns étterembe gráciát?

Figyelt kérdés

Jogos vagy sem? Kinek lehet igaza? Folyton Brüsszel papol woke, pc-ről, holott ott rasszizmus van...


Párizsban történt valami, ami annyira botrányos, hogy egyszerűen nem lehet szó nélkül hagyni, és mindenképpen a jelentőségének megfelelően kell kezelni. Annál is inkább, mert a felkavaró esetről Franciaország vezető konzervatív-jobbközép hetilapja számolt be mélységesen felháborodva. Még leírni is szörnyű, de a francia főváros egyik menő éttermébe nem engedtek be három afroamerikai gráciát.


Nyomozás indult származáson, etnikai hovatartozáson vagy nemzetiségen alapuló megkülönböztetés miatt, miután közzétettek egy videófelvételt, amelyen fekete személyeket utasítottak el egy párizsi étteremből – közölte az ügyészség. Három fiatal nő, akik a jelenetet filmre vették, asztalt foglalt a Manko étterembe, amely a nagyon elegáns Montaigne sugárúton található, a Champs-Elysées közelében, Párizs 8. kerületében. Bár sminkeltek és jól öltözöttek voltak, egy biztonsági őr elküldte őket, mert nem viseltek estélyi ruhát – derül ki a videóból. A TikTok közösségi hálózaton 'Első rasszista élményem' felirattal közzétett videót több mint 650 ezerszer nézték meg. 'De hiszen estélyi ruhába öltöztünk! Ez egy vicc! (...) Mit kellett volna felvennem?' – kiáltott fel a három nő egyike”.


Forrás: [link]



ápr. 28. 11:52
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez rasszizmus
nem, mert az étterem megválogathatja kit enged be
Nem tudom, nem is érdekel
13 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
A kuruc.info egy orosz érdekeltségbe tartozó náci propaganda oldal. Házaáruló oroszok szerkesztik
ápr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%

"A kuruc.info egy orosz érdekeltségbe tartozó náci propaganda oldal. Házaáruló oroszok szerkesztik"


Én nem olvasok kuruc infót, de ettől függetlenül szerintem nem az számít ki mondja hanem az számít mit mond.

ápr. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Mindig is voltak elegáns éttermek, ahol volt dress code. Az, hogy nem tudják mi az estélyi az ő szegénységi bizonyítványuk.
ápr. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 D-Mano ***** válasza:
100%

Most képzeljük el azt a szitut, ahol egy fehér embernek van problémája egy afrikai országban, és bejátsza ezt, hogy: "Az a bajod, hogy fehér vagyok?!"

-Vajon ott hogyan reagálnának erre?? 🙃

ápr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 MDaniel98 ***** válasza:
Ha tényleg estélyiben lehet belépni oda, és ők nem viseltek azt, akkor teljesen indokolt, hogy nem engedik be őket.
ápr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem tartják be az európai rendet és akkor én érezzem magam rosszul? Ha képtelen beilleszkedni, mindig csak azt csinálja amit ő akar akkor én vagyok a rasszista, mert azt akarom, hogy illeszkedjen be és legyen a közösség tagja? Lol Hát igen akkor rettentő rasszista vagyok, csak akkor a szó meg nem azt jelenti.....
ápr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azt mondták a hölgyek, hogy estélyiben léptek be. Ott van a képen. Nagyon szép estélyi. A ruhakölteményt csak ékes testük múlja fölül. Akkor rasszizmus?
ápr. 28. 15:07
 8/13 anonim ***** válasza:
Attól, hogy öltönynek nevezem a farmeromat, még nem lesz az.
ápr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Szimplán csak bevágták a "rasszista hisztit" mert nem bírták elfogadni hogy nem felelnek meg a dresscode-nak.
ápr. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

KÖNYÖRGÖM, nézzétek meg a videókat:

[link]

Egy kis nézeteltérés afroamerikai gráciák között az asztalfoglalás körül c. videó, erősen ajánlott!:-)

ápr. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!