Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Európában melyek azok az...

Európában melyek azok az országok ahol a legnagyobb és legkisebb arányban élnek más etnikumok?

Figyelt kérdés
Na igen a fő kérdés talán kicsit félreérthető is lehet. Kezdjük ott, hogy nem rasszizmusból született meg a kérdés csak szimplán érdekel. És a kérdést még annyival kiegészítem, hogy a legnagyobb arányt úgy értem, hogy még jelen pillanatban. Elvileg! Az összes európai országban 50% fölött van a fehér emberek száma, de mégis melyik országokban van legközelebb az arány a feléhez, tehát hol élnek a legtöbb, legnagyobb arányban más etnikumok? Régen azt hittem a balkánokon, de sokan azt mondják, hogy ott is europidok élnek. Csak az ottani környezet miatt kreolabb a bőrük. Nem tudom, mert azért az Afgánok tényleg eléggé barnák szoktak lenni. A képletbe az olyan országokat is bele lehet venni természetesen mint Törökország, Oroszország mert ezek még félig a mi földrészünkhöz tartozik. Bár van egy olyan érzésem, hogy Oroszország lehet az egyik legfehérebb ország de biztos van még pár ilyen. Magyarország egyre távolabb áll ettől. Nem tudom, hogy a szomszédos országokban mi a helyzet. De nem csak a romákról beszélünk most. Ott van Angila és Németországban ott négerből van sok a közbiztonság elvileg mégis jó. Pedig az amcsik eléggé szidják őket is. De Franciaország, Svédországban meg sok arab ember él.

máj. 12. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Franciaország. Algériából rengeteg bevándorlót "vettek át" amikor az függetlenedett.
máj. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Oroszország
máj. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

[link]

Hátha ez segít

máj. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lengyelország a leghomogénebb.
máj. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Etnikumra vagy rasszra gondolsz? Oroszországban kb 30% a kaukázusiak aránya rengeteg a mongoloid meg a muszlim.
máj. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lengyelország a leghomogénebb, ha a kasubokat, sziléziaiakat és társaikat nem tekintjük különálló etnikumnak.
máj. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rasszra gondolok inkább tehát a más bőrszínre.
máj. 12. 23:55
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehetetlen választ kérsz kérdező.


Eleve az sem tiszta már, hogy kiket gondolsz ebbe a csoportba és hol húzod meg a határt. Először azt hittem, hogy csak a nem őshonos európaiakat számítanád ide, ez még logikus is lenne. De aztán összezavarodtam mikor említetted itt a Balkánt is. Tudtommal ők nem más kontinensről érkeztek ide, őslakos európai népek a görögök, szerbek, albánok is.

Most bőrszínre érted vagy kulturális értelemben vagy kíváncsi, ezt döntsd el. Mert enélkül el sem lehet dönteni hogy pl. a máltaiak ideszámítanak vagy nem? Tunézia-Málta-Szicília tengelyen elég nagy az átfedés az emberek között bőrszínben és külső megjelenésben is, most akkor ők mind az európaitól eltérő külön etnikumnak számítanak? Vagy csak a tunéziaiak számítanak annak mivel ők az egyetlenek akik nem Európa részei? Csak mert nekem nem a második opció hangzana logikusan csak, hiába hasonló a bőrszíne egy máltainak meg egy észak-afrikainak, kulturálisan nagyon nem egy kategória. Emiatt én a máltaiakat, dél-olaszokat nem sorolnám az európaitól eltérő etnikumok közé (mivel kétségkívül európaiak, kulturális értelemben is), míg a tunéziaiakat viszont igen.

Ha meg bőrszínre gondolsz mi az az árnyalat ahol meghúzod a határt?

Aztán mi van a törökökkel, mert bőrszínben ők is elég változatosak és Európa szerte nagy diaszpórával rendelkeznek. Most akkor ők ideszámítanak vagy nem?

És ha már Oroszországnál tartunk, rengeteg ottani kisebbség is teljesen "fehér", igen beleértve az ottani muszlimok jelentős részét is.

Abba bele sem megyek már, hogy akiknek mondjuk az egyik szülője európai, a másik nem, az melyikbe esik bele?


De még ha konzisztensen le is írnád, hogy kiket számítanál ide és kiket nem, akkor sem lehetne erre a kérdésre biztos helyest választ adni, mert Európa nagy részén pontos etnikai adatok vagy egyáltalán nincsenek vagy ha vannak akkor komolyan nem vehetőek (Ez utóbbira mi vagyunk a példa a hivatalosan mindössze 2% cigány lakossággal, ami komolyan vehetetlen).

Franciaországban alkotmányosan tiltott az emberek etnikai és vallási hovatartozására rákérdezni. Maximum csak arról van statisztika, hogy hány bevándorló ill. bevándorló hátterű személy él az országban. De ez nem igazán ad választ a kérdésedre, mivel nem tudni, hogy a bevándorlók közül mennyi érkezett más európai országból, másrészt rengeteg fekete Franciaország karibi és afrikai külterületéről érkezett oda (Martinique, Réunion, Guadeloupe) akik emiatt nem számítanak bevándorlóknak és a statisztikában ők teljesen láthatatlanok maradnak.

Hollandiában 50 éve nincs hivatalos népszámlálás, ahogy Dániában sincs már 30 éve. Illetve valószínűleg még van ilyen európai ország csak nem tudok róla. Adminisztratív forrásokból becsülik a lakosság számát. (megjegyzés: nálunk is ez lesz, mert a 2022-es volt az utolsó hagyományos népszámlálás).

Németország, Spanyolország, skandináv államok, ezekben szintén nincs etnikai hovatartozásra vonatkozó kérdés népszámlálásokon.

Közép-Európában is nehéz a cigány lakosság számát megbecsülni, mert nagy részük nem vallja magát annak.

Egyedüli kivétel az Egyesült Királyság ahol pontos adatok vannak erre, ott 75% őshonos brit + 8% egyéb európai.


Szóval adatok hiányában is csak becslésekből lehet kiindulni. De különböző források mind más értéket mutatnak a különféle országok etnikai összetételére, mivel ezeknek a becsléseknek elég nagy a hibahatára. Így bárki bármilyen országot is ír ide, az csak tippelésből fog fakadni, nem pontos adatokból.

máj. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na igen jobb ha úgy fogalmazunk inkább, hogy minden őshonos európait beleszámítunk. Mert végülis pl a balkáni emberek sem viselkednek másképp mint mi fehérek.
máj. 13. 15:41
 10/10 MDaniel98 ***** válasza:
Kelet-Európa rajtunk kívül. A másik véglet meg Francia és Oroszország.
máj. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!