Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A latin-amerikai országokban...

A latin-amerikai országokban élők jellemzően utálják az USA-t?

Figyelt kérdés
Párszor beszélgettem onnan származó, itt tanuló fiatalokkal és szinte mindegyikük azt mondta, hogy nem szeretik az USA-t és az amerikaiakat, van is ez a gringo kifejezés, amit rájuk használnak. Állítólag az országaik poltikai életébe is nagy a befolyásuk és az amerikai turisták éreztetik velük, hogy nagyon lenézik őket. Nekem is azt mondta, ha odamennék fehérként, azt gondolnák amerikai vagyok. Pedig ennek kicsit ellentmond, hogy mégis jelentős részük az USA-ba igyekszik bevándorolni, sokan illegálisan.

máj. 17. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Igen. És persze nem csak ők...
máj. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Erről a Narcos-ból ez a jelenet jut eszembe:

[link]

máj. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Hát az amerikai kormányzatok kedvenc hobbija, hogy Latin-Amerikai kormányokat buktatnak meg, és csinálják arrafelé a feszkót. Annyira nem meglepő.
máj. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Az USA gyakorlatilag gyarmatként bánik a legtöbb amerikai országgal. Esélytelennek tűnik, hogy kitörjenek az USA gazdasági befolyása alól.


Aki megpróbál külön útra térni, abból Kuba lesz...

máj. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, utálják őket...
máj. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azok a fiatalok (és mások) jól látják. Nem írom le, amit felettem már megtettek. És egy dolog valamit utálni, más dolog jobb életre vágyni. Utóbbi két módon lehetséges, helyben megváltoztatjuk a körülményeket (ami szinte esélytelen ma), elmegyünk egy élhetőbb helyre. A migráció erről szól.
máj. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!