Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izrael még meddig folytathatja...

Izrael még meddig folytathatja a Gázában folyó háborúját igazán nagy és szerteágazó (negatív) következmények nélkül?

Figyelt kérdés
Avagy mikor fogy el a muszlim világ lakosságának (és annak még az igazán mérsékelt és óvatos rétegeinek és csoportjainak is) a türelme?

máj. 22. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Izraelnek nincs választása.

Még mindig vannak hamasz terroristák akik harcolnak velük.

Még mindig vannak túszok akiket nem engedtek el.

A palesztinok megmondták mit akarnak - minden zsidót elpusztítani az egész világon és eltörölni Izraelt. Vagyis ha most a zsidók leállnak akkor ugyanaz lesz, mint ami történt a 2006-os kivonulásukkal Gázából. Akkor ráhagyták a palesztinokra, hogy döntsenek a maguk életéről. A palesztinok úgy döntöttek, hogy a hamaszt teszik meg maguk fölé, a gyerekeiket a zsidók kiirtására nevelik és megtámadják az izraeli civil lakosságot rakétákkal, bombákkal, fegyverekkel. Ha most kivonulnak akkor kezdődik az egész elölről és pár év múlva megint rájuk fognak támadni, csak akkor már lehet, hogy nem 1200 embert tudnak megölni az első nap hanem százezreket, ahogy tervezték.

Ez egy kényszerpálya. Most kell megvívniuk ezt a küzdelmet az izraelieknek ha nem akarják, hogy október 7-e megismétlődjön pár év múlva. Olyanokkal nem lehet békét kötni meg tovább együtt élni akik eleve azzal kezdték meg a háborút ellenük, hogy minden zsidót meg kell ölni és azzal folytatták, hogy ha lesz rá lehetőségük akkor újra meg fogják próbálni azonnal.

máj. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Amíg a Hamasz vissza nem adja a túszokat. Jelenleg a Hamasz bő 6000 emberért adna 120-at. Ez a legfontosabb és legnyomósabb ok ami a valóságnak is megfelel. A Hamasz megsemmisítése úgy sem lehetséges, bármikor mondhatják, hogy kész vannak. Ha pedig már ott vannak, legalább megsemmisítik a Hamasz infrastruktúrát.


A muszlim lakosság el van a saját bajával. Európában sokkal nagyobb hangot kap a palesztinpártiság, mint máshol, hiszen minket meg kell győzni.


Szaúd-Arábiában senkit sem érdekelnek. Csinálják a gazdaságot, építkeznek, készülnek a túristákra.


Egyiptomot épp most vitte csődbe Jemen a Szuezi csatorna becsődölése miatt. Egy háború napi 100-200 millió dollár. Egyiptomnak nincs se pénze, ráadásul az Izrael szövetséges USA fegyverzi őket.


Jordánia picit Egyiptom cipőjében jár. Nincs kedve háborúzni, mert összeomlana a társadalmuk.


Libanon épp államcsődben van, ráadásul a Hezbollah erősebb, mint az állam.


Jemen, a jemenieken az a szakadt gatya sem az övék, annyira nincs pénzük semmire. Nincs vasút, úthálózat alig, élelem semmi, villanyhálózat alig. Jemen a generátorok országa, már akinek van. És nem mellékesen épp darabokra szakítják az országot az ellenséges anti huti kormányok.


Szíria orosz lélegeztetőgépen van.


Irak pedig még keresi magát az ISIS háború után.


Egyesült Arab Emírségeket pedig a cionista légvédelmi fegyverek védik, amit a zsidók nagylelkűen felajánlottak nekik amikor bajban voltak.


Tehát ennyit az arabokról. Volt egy ember 1400 éve, ő tudott az egymást gyűlölő csűrhéből 10 percre egységet kovácsolni, meg is hódítottak amit lehet. Rögtön halála után már egymás ellen is fordultak. Ez az arabság, ezért veszélytelenek a zsidókra.


Komolyabb probléma lehet Törökország. A nagy szájhős. Bejelentették, hogy minden kereskedelmet megszakítanak a zsidókkal, ja, hogy ez 2 napig tartott. Van elég bajuk a kurdokkal.


Igazi és egyetlen fenyegetés -> Irán. Nekik is vannak bajaik, a perzsa állam kevesebb, mint fele perzsa, de van csapásmérő képességük. Semmi másuk nincs, de az van. All in-t tettek a rakétáikra. De Irán saját magának adott még egy 15 éves határidőt, ami azt jelenti, hogy még ők sem állnak készen háborúzni.

máj. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 MDaniel98 ***** válasza:
79%
Nem hiszem, hogy egyhamar bárki be szeretne lépni a háborúba a Palesztinok oldalán, úgyhogy elég sokáig.
máj. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%

Meddig folytatja Izrael a harcot?

Amíg van ott palesztin.

Komoly következmények nélkül?

Igen, szerintem is.

máj. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
77%

Törölték a válaszomat, mert idéztem a hadíszból, meg a koránból.


Ez hol sérti a szabályzatot?


Szándékosan cenzúrázni az igazságot ronda dolog.


Nem tudom az oldal üzemeltetői miért akarnak jó színben feltüntetni egy terrorszervezetet azzal, hogy törölnek olyan fontos információkat, amelyek nélkül az említett háborút nem lehet tisztán látni.

máj. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem láttam mi volt a szöveg, de sok értelme nincs vallást szidni vagy mittudomén mi lehetett a baj. Úgy is mindenki tudja mi fán terem a "béke" vallása. Bár hozzá kell tenni, hogy sokkal nagyobb tényező, hogy általánosságban a világ legbutább emberei a muszlimok, egyszerűen mert olyan régióban élnek, ahol pont ez a vallás. Tehát a legelmaradottabb régiók + egy radikálisan könnyen értelmezhető vallás nem jó párosítás.
máj. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
61%

Dehogy szidtam vallást, szöveget idéztem a koránból és a hadíszból.


A muszlimok szerint a korán olyan ami Isten öröktől létező, és megváltoztathatatlan szava, ami kötelező érvényű, szent parancsolat, mindörökre.


A “szent” szöveg a zsidók kiirtására szólított fel. Tehát bármit is tesz a zsidóság, a muszlimok mindig megpróbálják majd őket kiirtani.


Ez alapján, továbbá ha figyelembe vesszük a Szentföld meghódítása utáni zsidóellenes muszlim mészárlások sorozatát napjainkig (tehát gyakorlatban is komolyan vették a parancsolatot).


Teljesen jogos Izrael önvédelme.

máj. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Ami most tortenik izrael reszerol mar baromira nem onvedelem hanem nepirtas!

A kormanyunk pedig nyalja a segguket.

máj. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8

Nekünk nincsenek palesztinjaink, zsidónk viszont annál több, mégpedig a kormányban is van egy csomó, meg az államigazgatásban, az ellenzékről nem is beszélve.

Nekem van egy tucat zsidó munkatársam, barátaim is vannak köztük - most akkor mit vársz?

máj. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Elnek Magyarorszagon palesztinok is. Bar igaz meg egyel sem talalkoztam csak hallottam rola.


Nehez helyzetben vagy akkor ha ellenvelemenyed lenne.

máj. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!