Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igaz-e hogy Erdély egyre több...

Igaz-e hogy Erdély egyre több lakosa akarna nagyobb önállóságot vagy autonómiát a tartománynak?

Figyelt kérdés
Most nem csak a magyarokra hanem a románokra is értem. Olvastam már olyan cikket hogy már eléggé szúrja sok embernek a szemét hogy (mivel Erdély Románia egyik legfejlettebb régiója) kisebb-nagyobb mértékben ők tartják el Romániát. Igaz-e hogy van sok olyan ember aki nagyobb önállóságot vagy bármit akarna Erdélynek?
2010. nov. 5. 22:31
 1/4 bumbi02 ***** válasza:
89%
egyszer találtam egy közvélemény kutatást amiben kimutatták hogy sokkal többen képzelnek el egy önálló erdélyt vagy romániához tartozást mint magyarországhoz való tartozást.. ergo szerintem elképzelhető, viszont nem lenne életképes szerintm egy önálló erdély.. bár kitudja..
2010. nov. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Magyarország é Magyarország é, Lesz Még Erdély Magyarországé.
2010. nov. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 UM4 ***** válasza:
83%

nekem egyszer egy erdélyi falu polgármestere mondta hogy erdély azért lesz (ha lesz) független mert majd az erdélyi románok fogják megunni ezt a gazdasági és kulturális egyenlőtlenséget

sztem nem lenne kevésbé életképes mint belgium, főleg hogy a románok kényelmes többségben lennének

2010. nov. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Erdély is eléggé megosztott.A magyarok elég jól elvannak a székelyföldi tömbben.Székelyföld politikája egyébként eléggé markáns.Ha rendszeresen figyelitek az ottani eseményeketmár egyre látványosabban a saját útjukat járják noha mégcsak altatnak.
2010. nov. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!