Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van sok országnál így?...

Miért van sok országnál így? Nem tudom milyen elgondolás alapján csinálják ezt.

Figyelt kérdés

AZ olyan országokra gondolok ahol van egy agyonfejlesztett futurisztikus, modern főváros, Európai szintű példáull, és aki megnézi a többi települést, az egy hatalmasat csalódik. A fővároson kívüli települések lepukkantak, bádogtetős házak, düledező falak, kopott házak, szemét az utcán, kosz és még sok minden más. És akkor a falvakat meg sem említettem.

De miért? Tipikusan ilyen pl néhány arab ország vagy Közép-Amerika országai. Ott is a főváros modern, stb stb a többi településre meg rossz ránézni.

Én egyszerűen nem hiszem el hogy a pénzhiány miatt ilyen, mert akkor nem fejlesztenék folyamatosan a fővárost sem.


Szerintetek ez miért van? (Mielőtt még vki leírná h szerinte Mo.-n is így van, nem nem így van. Kisebb-nagyobb városok szépek, szép főtér, kicsit vagy semennyire szemetes, a falvakat is többnyire rendben tartják és nincsenek bádogtetős rozsdás házak.)


2010. nov. 11. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt ne vedd garanciának, de szerintem ez azért van, mert példáULL Közép-amerikában a falvakban sok a szegény, aki a városba menekül. És gondolom a falvak elnéptelenedése miatt nem érdekük fejleszteni és/vagy nincs pénz rá. Szerintem.
2010. nov. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De én most elsősorban nem a falvakról beszélek, hanem a kisebb-nagyobb városokról. Ott is növekszik a népesség, de rossz nézni hogy sok ember mennyire igénytelen, és ezek olyan dolgok amihez nem kell pénz.

Ahhoz nem kell pénz hogy a szemetet ne a járdára hanem a kukába dobd, ahhoz nem kell pénz hogy ne legyen tiszta kosz minden....

2010. nov. 11. 14:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ahhoz nem kell pénz hogy a szemetet ne a járdára hanem a kukába dobd, ahhoz nem kell pénz hogy ne legyen tiszta kosz minden...."

Ezt pont ne mond magyarként! Amikor megyek haza pestről a sinek mellett nagy kupacokban áll a szemét! És akkor még jönnek a Nagy-magyarországgal, de minek? Ezt a keveset sem tisztelik.

2010. nov. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnél a pont.
2010. nov. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jó budapest egyes részeit megértem de azért a kisebb nagyobb városokban ügyelnek erre, a falvakban úgyszintén.
2010. nov. 11. 17:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahol ilyen jellegu problemakkal talalkozol ott valoban nincs pezn a falvak fejlesztesere. A fovarosok vagy nagyobb varosok ellentetben konnyebben fejlodnek a Nyugati toke miatt illetve esetlegesen a turizmus miatt. Ezert mutat jo kepet az idegenek szamara akik altalaban vagy a fovarosokat vagy a turisztikai celpontokat keresik pl tengerpart stb. Minden orszag a legjobb arcat akarja mutatni a vilag fele nem pedig a nyomort. Sajnos sok olyan orszag van ahol ez a helyzet pl Kina ahol a nagyvarosok igazi vilagvarosi kepet mutatnak de egyes falvak a legnagyobb nyomort mutatjak vagy Brazillia stb. Sajnos jellemzo ezen orszagokra, hogy orasi a ber kulonbseg es az eletszinvonal egyes csoportok kozott es nincs jelen az igazi nyugati ertelembe vett kozeposztaly.
2010. nov. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak Pesten.. szerintem egész Magyarországon ilyen!!


Szemét, graffiti, lerobbant házak.. :/


Ilyen Magyarország, lepontozhattok...

2010. nov. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azert, mert a kis teruletu orszagoknak sokkal elonyosebb es gazdasagosabb, ha egy helyre, a fovarosra fokuszalnak es centralizaltta valik a gazdasag, infrastruktura es minden, amit ezek magukkal vonzanak. Szerintem anyagi szempontbol van ez...penzhiany. Latin-Amerika - akarhogy is nezzuk - nem tartozik a fejlett regiok koze, egyes reszei kifejezetten harmadik vilagbeliek. Nincs penz arra, hogy a tobbi varos jobban kiepuljon, mert nemcsak a varosoknak, telepuleseknek kellene gazdagodniuk, de a kornyeken is tobb munkahely kellene, hogy az embereket oda vonzza. Ezek mind osszefuggnek es ezert centralizalt sok orszag. Amugy meg mindig volt egy tendencia, hogy a szegenyek a nagyvarosokba mentek a tobb lehetoseg miatt, igy meg jobban elmaradotta valt a kisebb varos, hisz senki sem torodott vele.
2010. nov. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!