Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mik az EU alapelvei?

Mik az EU alapelvei?

Figyelt kérdés

Házi dolgozatban említést kellene tennem róla, de semmi konkrétumot nem találok google-ben sem. Valaki esetleg valami hasznos linket tudna írni?


Köszi előre is!


2010. nov. 11. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
nem vagyok benne teljesen biztos,de valami olyasmiről van szó az alapelvek között,mint a munkaerő szabad áramlása,a tőke szabad áramlása,szabad letelepedés az EU-országokban,ha utánakeresel,szerintem ezen az úton indulj,ha jól emlékszem erről szól a dolog.
2010. nov. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

[link]


a 4.5-ös főbb irányelvek pontban találsz néhány hasznos tippet,illetve szerintem elég jól összeszedett az oldal,bár néhol kissé kusza az elrendezés...ez van,wikipedia....:P

2010. nov. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Réti bubuzér ***** válasza:
81%

Az Európai Unió három tartópillérét az 1992-es maastrichti szerződés határozta meg. Ezek:

1. az Európai Közösségek

2. a közös kül- és biztonságpolitika

3. a rendőri és bírói együttműködés büntetőügyekben


[link]

2010. nov. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem art ha kicsit utananezel a tortenelmenek is es azt is beleviszed a dolgozatodba pl miert es milyen cellal alakult a vas es acel kozossege stb. mik voltak akkor az iranyelvek es mar mik azok. Ha jol tudom anno Nemetorszeg es Franciaorszag kozti kapcsolat volt a fo cel, hogy igy ellenorizzek egymas vas es acel gyartasat hisz ez a 2 fo nyersanyag szukseges a haboruhoz.
2010. nov. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, és a segítséget!
2010. nov. 11. 19:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!