Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Megérné Erdélynek, ha függetle...

Megérné Erdélynek, ha függetlenedne?

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 19:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenre gondoltál, vagy újabbra?


[link]

2010. dec. 3. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj evvel a térképpel , h a népszámlálásra van alapozva.Közeli rokonom vt népszámlálóbiztos és ő mesélte , h ki vt adva parancsba , h a vallást és a nemzetiséget csakis ceruzával lehet beírni. Ő nem avval írta akkor . Nem is hívták többet. Voltak házak ahova be se mentek, mert nem mertek bemenni.Majd beírtak valamit. Olyat amibe nem köthetnek bele, oszt jól van ...

Azonkívül soha nem az kellene legyen a lényeg , h minek vallod magad . Hanem , h minek tartanak.Mondhatom azt is , h én vagyok Napóleon....:)

Hiszem , h ha tisztességes lenne a népszámlálás egészen más eredmény lenne és nem csak a magyarok szempontjából hanem a cigányokéból is.De nem érdeke a románoknak , h tisztességes legyen.

Az én nagynéném 20 évvel ezelőtt azt mondta h semmi értelme a román -magyar vitának , mert 60 év múlva úgyis cigányból lesz majd a legtöbb.

2010. dec. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Az államok - többnyire háborúkat követő döntések, vagy egyéb rendkívüli helyzetek kivételével - történelmileg, évszázadok alatt alakultak ki. Ezek területén az állam (a nép) "belakta" az adott területet. A szükségleteknek és a lehetőségeknek megfelelő, viszonylag optimális arányban alakult az ipar, a mezőgazdaság, a közlekedés, az iskolahálózat, a posta, a mentőhálózat, a rokoni kapcsolatrendszerek, stb, stb. Amennyiben egy országból mesterségesen szakítunk ki egy részt, vagy részeket, ez az egész felborul, az eredmény egy Trianon. Ami Romániát illeti, egyrészt ez az Erdély már nem "az" az Erdély. Tisztázni kéne, hogy egy független állam jönne-e létre, (és itt mit értünk függetlenség alatt?) vagy egy autonóm megye Románia területén, netán Magyarország speciális része (mint pld. a franciák dél-amerikai "megyéi", vagy Nyugat-Berlin az NDK területén annak idején). Fontos kérdés lenne az is, hogy ezt az önállósodást ki finanszírozza, hiszen fel kéne számolni a meglévő államigazgatási rendszereket, ki kéne építeni... de nem is folytatom, bonyolult, ebbe a kis cikkbe nem fér bele. Viszont van itt még valami: Erdélyben a magyarok sokkal jobban élnek, mint mi itt. (Nekem rokonaim élnek ott.) A politikai meggondolásokkal véleményem szerint csak a politikusok foglalkoznak, az ott élő magyarok többsége nem. Emlékezzünk vissza: a jugoszláviai magyaroknak semmi gondja nem volt addig, míg jobban éltek, mint mi. Akkor erősödött fel a nemzeti érzés, amikor kitört a délszláv háború. Amennyiben a magyar-román határ csak a térképen marad meg, mint egy színes csík, az egésznek semmi értelme nem lesz. Remélem. Ami viszont fontos, hogy a magyarságtudat, a nyelv, a népi kultúra megmaradjon és fejlődjön. Ezt kell az anyaországnak támogatni. (Aztán itt vannak a vegyes házasságok, meg még, meg még, de nem folytatom.) A kérdés így szólt: "megérné-e..." Hát nem tudom.
2010. dec. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Jókat írtál, utolsó, de honnan veszed, hogy jobban élnek ott, mint itt? Nagyon sok rokonom és ismerősöm van Erdélyben, és biztosíthatlak, hogy Románia sem egy kánaán mostanában, sőt.
2010. dec. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Kedves most eddig az "utolsó". Én a magam tapasztalataimat írtam le, lehet, hogy egy másik magyar közösség Romániában másképp él (az enyém Lupény, Sepsiszentgyörgy és Székelyudvarhely). Mindannyian több lábon állnak, olyan vállalkozásokkal, amiket már csak a magyar ügyfelekkel is (afféle belterjes módon) fenn tudnának tartani. Akárcsak Kanadában, vagy Ausztráliában, vagy az USA-ban. Vagy a török közösségek Németországban, nincs is szükségük "idegen" kuncsaftokra. Vagyis afféle gazdasági, önfenntartó szigetekként működnek és jól. A román állam pedig támogatja ezeket a vállalkozásokat és nem kell félniük, hogy egy hónap múlva felborul az egész. A román gazdaságpolitika nem nacionalista. Külpolitikájuk pedig legendásan jobb, mint a miénk.
2010. dec. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Értem, én igazából az úgymond "egyszerű" polgárokra gondoltam, nem a vállalkozókra.
2010. dec. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem a vállalkozókra koncentráltam, csak a közösséget próbáltam érzékeltetni. Az általam ismert "közegből" egy igazi vállalkozó van, a többiek "bedolgozók". Van köztük népdalénekes, csapos, de bányamérnök is. Mindegyikük elégedettek helyzetükkel, mindenük megvan, ha nálam járnak, elhűlten nézik, hogy nálunk mi történik. Egyáltalán nem szeretnének ebben a kavalkádban részt venni.
2010. dec. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!