Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van a nemzetközi közössé...

Miért van a nemzetközi közösség ennyire Irán ellen? Mert szerintem pl. É-Korea sokkal veszélyesebb, vagy talán nem?! (tovább lent)

Figyelt kérdés

Ráadásul nekik tényleg vannak atomrakétáik is, Irán viszont ha megnézzük nem egy agresszor ország.


Egyre inkább az az érzésem, hogy csak azért vannak ennyire Iránra ráállva, mert Ahmadinezsád nyugati szemmel nem viselkedik túl szimpatikusan, de és akkor mi van? A nem szimpatikus nem egyenlő az elmeháborodott világégetővel!


Oké, hogy antiszemita meg minden, de szerintem ez a szíve joga, tudtammal még nem büntetik azt, ha valaki gondolatban nem szimpatizál mondjuk a németekkel, vagy a zsidókkal, tök mindegy. Én spec sokkal jobban tartok É-Koreától, meg attól, hogy esetleg Kína melléjük állna elvtársi alapon. Irán szerintem senkinek nem ártana, ha békén hagynák, annyi, hogy mérgesek a zsidókra a palesztinok miatt és ennek hangot is adnak, de most ezért le kellene őket rohanni?


Mert nekem ez nagyon mondva csináltnak tűnik, Irakban sem találtak végül semmiféle t.p. fegyvert, szóval érdekes.. Szerintetek?


2010. nov. 27. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Azért van ez az egész, mert a nyugati kultúra Kolombusz óta semmit sem változott, csak felvette ezt a toleráns, humanista, békés álarcot, és továbbra sem tudja megtűrni, hogyha vannak olyan helyek a világban, ahol az emberek nem a nyugati kultúra és értékrend szerint élnek.
2010. nov. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Ha felfedeznénk egy idegen bolygót ahol értelmes lények élnek, az USA egyből megszálló űrhajókat küldene oda, mert ott nem ismerik Rihanna-t és a Mcdonalds-ot
2010. nov. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A kiválasztott nép ősi ellensége.
2010. nov. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

kérdező: én nem tudom, hogy te mennyit olvasgattál Irán külpolitikájáról meg a térségről, de ezek a "Irán viszont ha megnézzük nem egy agresszor ország. ", "Irán szerintem senkinek nem ártana, ha békén hagynák" kijelentések arra utalnak, hogy nem sokat.


Úgy általában joggal nem sokan örülnének neki, hogy ha egy olyan agresszív külpolitikát folytató államnak, mint Irán, amit ráadásul keményvonalas vallási vezetők irányítanak, olyan eszköz jutna a kezébe, mint egy atombomba. Épeszű ember nem szeretné a legfundamentálisabb iszlám ország kezében atomfegyvert látni, nem csak azért, mert fúj, gonosz antiszemiták, hanem mert nem csak Izrael szopna azzal.

2010. nov. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"mert a nyugati kultúra.......továbbra sem tudja megtűrni, hogyha vannak olyan helyek a világban, ahol az emberek nem a nyugati kultúra és értékrend szerint élnek."


Pl. Bhután sem él a nyugati értékrend szerint, még sincs vele baja senkinek.


Ahogyan az előző helyesen írja, Irán viszont az iszlám fundamentalizmus egyik fellegvárának számít, nem sok jót ígér a világ többi részének, ha egyszer atombombával kezd játszadozni.


"Én spec sokkal jobban tartok É-Koreától, meg attól, hogy esetleg Kína melléjük állna elvtársi alapon. "


Nem kell annyira túldramatizálni É-Koreát, ők egyszerűen zsarolni szeretnék a világot, hogy több segélyt kapjanak. Kínának meg esze ágában sincs melléjük állni.

2010. nov. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérdező! Előttem néhány külpolitikában járatosak leírták, viszont annyit hozzáfűznák, hogy Irán nyíltan támogat terrorista csoportokat!
2010. nov. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

" Én spec sokkal jobban tartok É-Koreától"

Én spec. nem rettegek egy tőlem x ezere kilométerre lévő országtól!

2010. nov. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én egyiket sem csípem, sem komcsikat, sem a cionistákat, sem az iszlám fundamentalistákat.

Persze egyedi ember szintjén semmi bajom sincs azzal, aki mecsetbe vagy zsinagógába jár, vagy Che Guaverás pólót hord. Csak azzal ha rákényszerítik az akaratukat a többiekre.

2010. nov. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudod, a tortenelem (vagy ha ugy tetszik az elet), az FOLYAMAT. Egy adott pillanatot nem lehet megerteni, csak akkor, ha figyelembe veszed azokat a torteneseket, amik ezelott a pillanat elott tortentek, mas szoval, ami az adott pillanatnyi allapothoz vezetett. Viszont pontosan ezen folyamat vizsgalataval bizonyos mertekig azt is megertheted, hogy az adott folyamat HOVA VISZ.


Namost ha alaposan megnezed a vilgban torteno iszlammal kapcsolatos, azon belul pedig az Irannal kapcsolatos folyamatokat, akkor azt latod, hogy Iran nem csak szeretne uralni a vilagot, hanem ha igy halad tovabb, komoly ESELYE is lesz, hogy ez sikeruljon neki.


Sokan nem orulnek ennek a folyamatnak, mondjuk en sem szeretnem, ha Achmedinidzsad hatalma alatt muszlim eletformara kenyszeritenek a kornyezetemet es engem.

2010. nov. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igaz, nem sokat olvastam utána, de a híreket nézem egy ideje és nem emlékszem, hogy Irán utoljára kiket támadott meg, pedig biztos adna neki hangot a média. De érdekelne milyen jelei mutatkoznak annak, hogy uralni szeretnék a világot?
2010. nov. 29. 04:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!