Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért jó a háború Észak...

Miért jó a háború Észak Koreának? Az USA és Dél-Korea miért hagyja?

Figyelt kérdés
2010. nov. 27. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
A háború mindenkinek jó. Csökkenti a túlnépesedést és fellendíti a gazdaságot. Majd bolondok lennének nem hagyni!
2010. nov. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
aha, és mi is jön a háború után? ja, hogy vissza kell állni a hadigazdaságról a polgári termelésre? ja, hogy megsokszorozódik a munkanélküliség? jaaaaa...
2010. nov. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekik sem jó. Pont azért keménykednek ennyire. Ha ugyanis Kimék nem tudják elrettenteni a délieket és az USÁ-t, akkor rögtön lerohannák az országot, őket meg elkergetnék, vagy a nép elé dobnák, hogy azok intézzék el.
2010. nov. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Észak-Koreának arra jó, hogy fontos lehet, hogy megmutathatja, hogy számolni kell vele, és ezzel zsaroló potenciált tud kialakítani a segélyek kikövetelésénél és egyéb nemzetközi előnyök megszerzésénél.


Itt nem is az a kérdés, hogy az USA és Dél-Korea miért hagyja, hanem, hogy Kína miért hagyja. Az USA és Dél-Korea ugyanis nincs abban a helyzetben, hogy bármit is tegyen, mert Észak-Korea Kína védelmét élvezi, és aki megtámadná, az Kínával találná magát szemben. És Kína túl erős, az USA meg nem akar egy III. világháborút.


Hogy Kínának miért jó ez az idióta diktatúra? Ezt én sem értem teljesen, de hallottam egy olyan teóriát az Echo Tv-ben, hogy Észak-Korea bohóckodása arra jó, hogy elterelje a figyelmet magáról Kínáról, és talán Oroszországról is.

2010. nov. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

"Hogy Kínának miért jó ez az idióta diktatúra?"


Gazdasági szempontból fontos nekik É-Korea. Olcsón vásárolnak onnan nyersanyagot, és rengeteg dolgot exportálnak oda, szinte kizárólagos ellátói É-Koreának. Ezért nekik most érdekük a Kim-rezsim fennmaradása. Ugyanakkor a koreai atomfegyverkezés nekik sem jó, felboríthatja a térség stabilitását, egy háború pedig beláthatatlan menekülthullámot indítana el Kína felé, szóval a háttérben Peking azért valószínűleg igyekszik megfékezni kis szövetségesét.

2010. nov. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"aha, és mi is jön a háború után? ja, hogy vissza kell állni a hadigazdaságról a polgári termelésre? ja, hogy megsokszorozódik a munkanélküliség? jaaaaa..."


Mitől sokszorozódna már meg te szerencsétlen? Akkor jön igazán az újjáépítés. A Háború megszünteti a munkanélküliséget több tízévre.

2010. nov. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
na, a következő választásokon arra szavazok, aki háborút akar. mindegy ki ellen.:)
2010. dec. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Újraolvastam a korábbi válaszomat, amiben említettem, hogy nem értem Kína miért támogatja Észak-Koreát. A wikileaks-kiszivárogtatás ismeretében úgy tűnik, jó helyen tapogatóztam, mert e szerint Kína is erőteljesen fontolgatja, hogy megszüntesse a támogatását, és engedélyezze a két Korea egyesülését nyilván déli irányítással.
2010. dec. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!