Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi lenne ha Magyarországnak...

Mi lenne ha Magyarországnak akkor területe lenne mint Trianon előtt?

Figyelt kérdés
Úgy értem, mennyi beleszólása lenne a világ politikában, mekkora lenne a hadserege?
2010. dec. 12. 18:14
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
55%
semennyi beleszólása nem lenne. trianon előtt sem volt, arra mentünk amerre a szél húz. emiatt is kaptuk a büntetést.
2010. dec. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
57%
semmi más nem lenne szebb lenne ez az ország nem is kellet volna annyi elégtételt fizetni szóval jobb lenne a helyzet néhányszor lementemvolna a tengerpartra meg ilyesmik
2010. dec. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
67%

Kb. mint most.

Klasszikus mondás, de nem a méret a lényeg. :)

2010. dec. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
63%

Ugyanaz,mint Trianon és a háború előtt!

Az urak jól éltek,dőzsöltek,mulattak. A munkás meg a paraszt pedig nyomorgott. A középosztály pedig éppenhogy megélt.

Beleszólásunk akkor sem és most sem sok lenne a nemzetiközi politikába.

2010. dec. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem jobb lenne a gazdaság, hiszen rengeteg termőterület, bánya került idegen kézre.
2010. dec. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a magyarok kisebbségben lettek volna, majd ugyanaz a folyamat játszódott volna le, mint a dél-szláv háború.
2010. dec. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
25%
Menyország
2010. dec. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem jobb lenne a gazdaság, hiszen rengeteg termőterület, bánya került idegen kézre."

Felejtsétek már el az agráriumot! Az USA gazdaságának több, mint 70%-át a szolgáltató szektor adja. A mai világban nem a bányák és a termőterület számít, hanem a tőke! Ott van Ukrajna 600ezer nkm, a régi Magyarország cirka 2 szerese és olyan csórók, mint a templom egere.


Külpolitikailag szerintem kb Lengyelország szintjén állnánk, ha csak magyarok alkotnák az országot, de mivel nem ezért sanszos, hogy az állandó belviszályok a külpolitikára is kihatnának.

2010. dec. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
De miből lesz a tőkénk, ha haldoklik, akarom mondani dübörög a gazdaság...?
2010. dec. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
59%

Nem lehet megmondani. Azóta eltelt 90 év, 90 nagyon mozgalmas év.

Hogy mi lenne arról gőzünk sincs, ugyanis annyi tényező változott 1920 óta, hogy lehetetlen bármi ilyet is megmondani.


Egyébként az igaz, hogy a bányák, erdők, termőterületek, nyersanyaglelőhelyek, stb... elvesztése hatalmas csapás volt.

Az USA-val ilyen módon példálózni semmi értelme.

Azt ne mond már nekem, hogy ekkora gazdasági érvágás nélkül nem lenne jobb a helyzet. Dehogynem.

Ukrajna esete megint más.

2010. dec. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!