Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egyiptom hogy volt képes az...

Külföldi kérdése:

Egyiptom hogy volt képes az ókorban kiépíteni a világ legerősebb országát?

Figyelt kérdés
És ha akkor ment nekik, ma miért nem?
2010. dec. 25. 22:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Gyorstalpalót kérnék. Véleményed szerint az ókor melyik szakaszában volt az egyiptomi a világ legerősebb országa?
2010. dec. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kb az i. e. 2. évezred környékére gondolok, az újbirodalom idejére.
2010. dec. 25. 22:47
 3/12 anonim ***** válasza:

Mivel náluk volt azon a vidéken a legfejlettebb kultúra (enél komolyabb indoklást ne várj tőlem, nem vagyok egyiptológus)

Ma pedig azért nem, mert már nem ők a legfejlettebbek!

Plusz az igazi egyiptomiak ma már nem is igazán léteznek, az arab hódítás óta!

2010. dec. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Még az újbirodalom előtt, a középbirodalom vége felé elfoglalta Egyiptomot egy barbár nép. (a nevükre nem emlékszem) Miután az egyiptomiak kiűzték őket, megmaradt nekik a barbár népek fegyveres kultúrája, szóval jó harcosok lettek, és jó fegyvereket tudtak gyártani. Emellett pedig ugye évente kétszer arattak, megvolt az összefogás és a kor viszonyai szerint nagy területű ország. Mi kell még? Amúgy ha jól tudom, Egyiptom és a Hettita birodalom közti harc nem dőlt el, tehát Egyiptom nem volt egyértelműen a föld legerősebb országa.


Aztán ahogy változtak az idők, sokminden átértékelődött, így az Egyiptomiak lecsúsztak.

2010. dec. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%

"És ha akkor ment nekik, ma miért nem?"


A mai nyomorúságuknak az iszlám, mint vesztes ideológia az egyik legfőbb oka.

2010. dec. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Én sem vagyok szakértő, de az én tippem az hogy az iszlám hódítása züllesztette le őket végérvényesen! Nézd meg a mai iszlám országokat! Az olajországok kivételével már csak az afrikai szegény országokat tudják csak megelőzni, már ha tudják egyáltalán.
2010. dec. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

sehogy, nem nagyon volt az, vagy a hettiták, vagy az asszírok, de valaki mindig vetélytársa volt, nem volt egyértelmű szuperhatalom.

De tény, hogy kb. 2000 éven keresztül képes volt a világ legfontosabb országa lenni.

2010. dec. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

Egyiptom nem volt soha a világ "legerősebb" országa, ilyen összevetésnek nincs is sok értelme. Kulturálisan magasan fejlett volt, sőt, az egyik legfejlettebb, de ez önmagában nem jelentett katonai erőt. Nem tudták volna civilizálatlan népek időnként leigázni, ha ez lett volna a "legerősebb ország".


A mai Egyiptomnak pedig a helyén és a nevén kívül nem sok köze van az ókorihoz. A mai egy muszlim ország, tehát eleve esélytelen arra, hogy jól működjön. Muszlim országok csak számottevő egyéb bónuszokkal (pl. olaj, jelentős nemmuszlim kisebbség) képesek úgy-ahogy a fejlődésre, vagy ha szekularizálódnak.

2010. dec. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jót kacagtam ezen az Iszlámos dumán... :D

Semmi köze a témához! Sőt, az Iszlám modernizálta, és fejlettebbé tette Egyiptomot. A romlás a gyarmatosítással, a diktatúrával, a világháborúval, és Izrael létrejöttével kapcsolható össze.

2010. dec. 30. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Sőt, az Iszlám modernizálta, és fejlettebbé tette Egyiptomot."


Na, lássuk már a tényeket is!

2010. dec. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!