Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németországot miért korlátozzá...

Németországot miért korlátozzák még ma is ennyire?

Figyelt kérdés
ez nem megalázó a MAI németeknek, akik semmit nem tehetnek a II. vh.-ról?
2011. jan. 2. 13:30
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

pl. a hadsereg létszámát korlátozzák, nincs vétójoga az ENSZ BT-ben (pedig még Franciaországnak is van, akinél jelentősebb ország, az aranytartalékaikat az USA-ban őrzik, és jelenleg is amerikai egységes állomásoznak a területén...

és 1990-ben alig akarták egyesíteni a nagyhatalmak Németországot.

2011. jan. 2. 17:01
 12/24 A kérdező kommentje:
*egységek
2011. jan. 2. 17:01
 13/24 anonim ***** válasza:

"pl. a hadsereg létszámát korlátozzák, nincs vétójoga az ENSZ BT-ben (pedig még Franciaországnak is van, akinél jelentősebb ország, az aranytartalékaikat az USA-ban őrzik, és jelenleg is amerikai egységes állomásoznak a területén...

és 1990-ben alig akarták egyesíteni a nagyhatalmak Németországot."


Én vagyok a félnémet. Na akkor kezdjük az elején. Hadseregének létszámát senki nem korlátozza, a németek korlátozzák saját magukat. Valóban, nincs Németországnak saját geopolitikai méretéhez megfelelő hadserege, és alkotmányuk szerint nem küldhetnek külföldi háborúba katonákat (ezért is van "fegyveres konfliktus" pl. Afganisztán, nem "háború"). A német lakosság valóban ódzkodnak a háborútól, pont a korábbi események miatt.


Azért nincs Németországnak vétójoga, mert nem állandó tagja a BT-nek. Amúgy meg igenis volt elképzelés arról, hogy Németország a franciákat kitúrva berekül a BT-be, de a német hadseregnövelés és a németek "külpolitika betartása az olyan, mintha megszállnánk valakit" mentalitása miatt parkolópályára került. Jelenleg nem tudom, hogy hol tart a lobbizás.


Amerikaiaknak van bázisuk Németországban, ahogy Olaszországban, Görögországban és Spanyolországban is, meg ahogy voltak Magyarországon is. Ez semmit nem vesz Németország sújából, mert nem azért vannak ott, hogy a németeket megvédjék, hanem hogy az USA érdekeit képviseljék.


És valóban voltak ilyen hangok anno, de több volt az olyan, amelyik azt mondta, hogy egyesíteni kell. És látod, végül egyesült...

2011. jan. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 BlackSword ***** válasza:
79%

Én sem értem, hogy mire fel állítopd, hogy a németek bármiben is korlátozva lennének...

Gazdasága Európa legerősebb gazdasága (egyedül erősebb, mint a britt és a francia együtt)...

Fegyverek terén hatalmas tapasztalattal rendelkeznek a kutatás-fejlesztés területén...


Fegyveres erői pedig európa legütőképesebb katonai szervezete... Nem csak a felhalmozott fegyverek számában, de minőségében és a tisztek képzésében is élen jár...


De parancsolj: Itt egy link:

[link]


Ebből nbem tűnik úgy, hogy le lennének korlátozva, amikor a lakosság majd 4%-a a fegyveres erőkhöz tartozik így vagy úgy...

2011. jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
60%

Hát szerintem elég nagy korlátozás az, hogy az ENSZ Chartája szerint ők már ellenséges állam.

Jó, de Németország aranyának 100%-a USA-ban van.

A hadserege meg elég jó a németeknek.

Az, hogy a franciák és a britek együtt nem olyan erősek, mint a németek, az egy egyszerű túlzás, ennyire nem kell lealacsonyítani Nyugat-Európát.

2011. jan. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Látod-látod, a tények makacs dolgok...
2011. jan. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 BlackSword ***** válasza:
Az nem, túlzás... Tény...
2011. jan. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező! Nem arra gondolsz, hogy az USA Németországot még mindig megszállva tartja? Rengeteg katonai támaszpontjuk van ott az amiknak.
2011. jan. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
igen, de tényleg azt is elfelejtettem írni, amit írt az egyik hozzászóló, hogy Németország mind a mai napig "ellenséges állam"nak számít.
2011. jan. 3. 07:42
 20/24 BlackSword ***** válasza:
51%

Már miért számítana ellenséges országnek Németország??? Meg kinek számít ellenségesnek??? Nekünk tutira nem, mert kereskedünk velük... Az EU-nak sem számít ellenségesnek, mert végtére is NO-viszi a hátán az egész brancsot, mint pl a franciákat, britteket, olaszokat, és így tovább...

Az USA-nak lenne az ellensége??? Akkor miért kereskednek velük???

Már régen nincsen jelentős amerikai erő Németországban... Mi a fenét keresnének ott???

2011. jan. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!