Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A német CDU tényleg álkereszté...

A német CDU tényleg álkeresztény párt?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Nem, csupán ők tudják, ellentétben a magyar és amerikai keresztényekkel, hogy a mai kereszténység nem arról szól, hogy legyünk rasszisták, szélsőjobboldaliak és xenofóbok, hanem, hogy legyünk másokkal toleránsak, megbocsátók és a békét támogassuk a háború helyett.


A magyar és amerikai keresztények a középkori keresztény értékrendet követik, a nyugat-európai keresztények, meg inkább az őskeresztény értékeket.

2011. jan. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na igen, de nem értem, hogy jöhetett az össze, hogy Hamburg volt polgármestere, Ole von Beust meleg a CDU színeiben.
2011. jan. 3. 17:36
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

"hogy Hamburg volt polgármestere, Ole von Beust meleg a CDU színeiben."


Azért mert Jézus tanait a szeretetről és elfogadásról, valamint az olyan fontos erkölcsi törvényeket, mint a "Ne ölj" és "Ne lopj" egy meleg is tudja követni, vagy te nem így gondolod?


Mert a kereszténység gyakorlatilag erről szól és nem többről. A békéről és a szeretetről. A sok rasszista, homofób sallangot meg a keresztes háborúkat meg az inkvizíciót csak zavart gondolkodású egyének cselekedték a kereszténység nevében.

2011. jan. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
na hát a KDNP mégis a CDU tökéletes ellentéte...
2011. jan. 3. 20:06
 5/6 anonim ***** válasza:

"jelenleg egy pedofil náci a pápa. ZIK HÁJL!!"


Én ugyan ateista vagyok, de szerintem ennél több tiszteletet érdemel a keresztény egyház és egy olyan fontos személy, mint a Pápa, egyébként meg abszolút nem "pedofil náci".


Csak mellékinfóként közlöm, hogy a Pápa nemrég adott egy teljes sajtótájékoztatót arról, milyen fontos egymás vallásának a tolerálása, és összehívja a különböző vallási vezetőket a világból egy nagy gyűlésre.


Csak azért, mert azt akarja, hogy a római katólikus vallás visszatérjen a hagyományosabb értékeihez, attól még nem kéne egyből elítélni. Akinek nem tetszik az legyen református vagy evangélikus, ami kevésbé szigorú, vagy legyen akár teljesen más vallású, vagy ateista. Vallásszabadság van, szóval mindenki azt vallja amit akar.

2011. jan. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"a nyugat-európai keresztények, meg inkább az őskeresztény értékeket."

na azt biztos nem! az-az igazi kereszténység! annak lenne értelme! a mostani irányzatok már eléggé elfordultak tőle... sajnos!

2011. jan. 4. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!