Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Boszniában jelenleg mi a...

Boszniában jelenleg mi a helyzet? Még mindig nagy a feszültség a szerb, horvát és bosnyák területek között?

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Sok szerb leány sír, mert nem szabad "bosznia"... :)
2011. febr. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez aztán qrva vicces volt, nem mennél vissza a Szerelem, szex rovatba?
2011. febr. 11. 21:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát az az igazság, hogy igen, még bőven van feszültség, nem hiába vannak ott a békefenntartók, ha kimennének, valószínűleg kezdődne elölről a vérontás. A hercegovinai horvátok messze a legnagyobb nacionalisták nemzetükön belül. A szerbeknek gyakorlatilag így is egy saját államuk van az államon belül, a bosnyákok pedig nem hamar fogják elfelejteni azt amit velük tettek. Egy felmérés szerint 5%-uk a szélsőséges szunnita vanhabista (remélem jól írtam le)irányzatot követi, a muszlim lakosság kb 12-15 %-a pedig szimpatizál velük. Ezt az irányzatot egyébként a háború alatt a bosnyákok segítségére siető mudzsahedinek hozták be a Balkán szívébe. (ezek a fickók előszeretettel vágták le a szerb katonák fejét meg hasonlók).


Szóval van feszültség de ez nem is csoda, 15 év alatt nem gyógyulnak be ilyen sebek. Bosznia és a Balkán amúgy sem lesz soha békés.


Egyébként nemrég volt választás náluk, sokan attól tartottak, hogy mindhárom oldalon a szélsőséges álláspontokat képviselők jutnak hatalomra. Hát felemás eredmény lett a vége, a horvátok és bosnyákok mérsékeltet választottak, de a szerb oldalon a függetlenséget pártolók diadalmaskodtak.


Ennyi jutott most eszembe :)

2011. febr. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Még egy érdekes cikk, ha komolyabban érdekel a téma:


[link]

2011. febr. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2011. febr. 12. 10:30
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Nem tartom biztosnak, hogy Bosznia-Hercegovina önálló államként fent fog maradni. A horvátok és a szerbek kettős állampolgárság megadásával már ma is lényegében magukhoz láncolják a boszniai horvátokat és szerbeket és hosszabb távon várható Hercegovinának Horvátországhoz, a Boszniai Szerb Köztársaságnak pedig Szerbiához csatlakozása. A muzulmánoknak pedig majd marad egy kicsi muszlim államuk a mai Bosznia közepén.
2011. febr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Béke fenntartók nélkül,szerbek már megint támadtak volna..

Mennyi ártatlan embert őltek meg..(a szerbek)

2012. júl. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én tavaly voltam Szarajevóba nyaralni. Szerb rész szegényebb a bosnyák gazdagabb. Apró városban is épülnek a minaretek amit a öböl menti államok fizetnek, nálunk a katedrális akkora. Én mint turista nem éreztem a feszültséget de láttam a különbséget. Északon lobognak a szerb zászlók, délen meg a bosnyák zászlók. Ez az ország 2 az 1 ben sokáig így nem marad fenn.
2017. márc. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!