Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi történne, ha Németország...

Mi történne, ha Németország nem pénzelné tovább az EU-t?

Figyelt kérdés
2011. márc. 3. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Németország rommá van adósodva. Önmagát sem képes eltartani nemhogy még az Eut pénzelni.
2011. márc. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Németországot, az usa segítette meg több millió dollárral, a II. V.H. után. Nem pénzel az semmit.
2011. márc. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Valószínűleg az euró-zóna szétesne, ez gazdasági válságot okozna mind Európában, mind az ahhoz sok-sok szállal kötődő Oroszországban, Kínában, USA-ban, és így pedig az egész világon.


(Az első kettőt nem tudom, hogy mennyire követik a napi, európai politikát, mert igen kevés információval rendelkeznek, úgy tűnik.)

2011. márc. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát ez az, Németország vészelte át legjobban a válságot a fejlett nyugati országok közül.
2011. márc. 3. 20:38
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
A-a Hollandia szerintem jobban áll anyagilag, már csak a legális marijuána miatt. Itt szerintem jobb az élet és könnyebb, mint Németországban. Én így tapasztaltam, egy évet voltam németben, most december óta hollandban.
2011. márc. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Lehet, hogy az életszínvonal jobb Hollandiában (passz, ennek utána kell nézni), de ez irreleváns abban a kérdésben, hogy Németország ipara messze Hollandiáé felett van, a világ talán 4. legerősebb gazdasága (olyan 3-4 körül volt régebben)
2011. márc. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Az elsőhöz: Az USA is rommá van adósodva mégis eltudják tartani magukat. Amúgy meg szét esne az EU így is csak Németország tartja össze.
2011. márc. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha Németország nem "pénzelné" az EU-t, akkor az EU költségvetési bevételei 21%-kal csökkennének.


Ezért Németország sem kapna támogatást, és azonnal a felével csökkenne a fent leírt pozícióromlás.

2011. márc. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

A Németország rommá van adósodva egy kamuszöveg. Nézzétek csak meg ezt:

[link]

Vagyis az általános tendenciát Deutschland is követi, de még stabilan talpon van.

Ellentétben mondjuk pont belgiummal, ahol az egekben van az adósság.

De mivel Németország az euró egyik erőltetője, ezért nem hiszem, hogy meg akarná fojtani.

2011. márc. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha kijelölitek az EU-t is a grafikonon, akkor láthatjátok, hogy az egész únió általános tendenciái elég durván befolyásolva vannak a német helyzettel. Vajon véletlen?
2011. márc. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!