Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igaz, hogy Európa sokkal...

Igaz, hogy Európa sokkal liberálisabb, mint az USA?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy az USA-ban az emberek nagy része teljesen vallásos és konzervatív, míg azért Európában tudnak élni az emberek, buliznak, élvezik az életet, sokkal liberálisabbak. Ebben mennyi valóság van?
2011. márc. 8. 07:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%

Az USA-ban sokkal nagyobb a szólásszabadság. Azt a stílust itt nem lehet nyomni!

"Z"

2011. márc. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

ezt nemlehet így felfogni ... itt is vannak konzervatív emberek, ott is ... és ugyan úgy ott is vannak fiatalok akik tudják mitől döglik a légy és itt is ...

deviszont néhány embernek Buli = alkohol fogyasztás

nálunk 18as a korhatár általába

ott 21 es ... ilyen szempontból jogos a kérdés

2011. márc. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
És miből gondolod, hogy aki vallásos, az nem élvezi az életet és nem tud élni? -.-"
2011. márc. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%

"Igaz, hogy Európa sokkal liberálisabb, mint az USA?"


A liberalizmus egy ideológia. Nem lehet számviszonyokkal jellemezni. Hány rőffel liberálisabb Európa? Másfélszer vagy háromszor liberálisabb? Ostobaság ilyet mondani.


"Azt hallottam, hogy az USA-ban az emberek nagy része teljesen vallásos és konzervatív"


Igen, és ennek semmi köze a liberalizmushoz, ami egy politikai ideológia.


"Európában tudnak élni az emberek, buliznak, élvezik az életet"


Nagy hírem van: a világ minden pontján tudnak élni az emberek, sőt, buliznak is. Az ausztrál bennszülöttek, a bushmanok, a maszájok, a dél-szudáni bozótnégerek, az eszkimók, a svédek, a szlovákok, a perzsák és a costa ricaiak is buliznak és élvezik az életet, noha nyilván soknak sejtelme sincs, mi az a liberalizmus. Pont mint ahogy neked sincs fogalmad róla, de ez gondolom nem akadályoz meg a bulizásban.


"Ebben mennyi valóság van?"


Semennyi. A liberalizmus egy politikai ideológia, mely négy elvre (individualizmus, univerzalizmus, meliorizmus, egalitarianizmus) épül. Semmi köze a bulizáshoz vagy a vallásossághoz.

2011. márc. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

09:03 ha nem tudod, miről van szó, akkor legalább ne szólj bele. Vagy olvass utána, mit jelent a liberális szó. Teljesen félreértetted a kérdést, ráadásul leosztottál mindenkit.

A liberális szó jelentése: [link]


Kérdező: én is úgy tudom, hogy ott egy kicsit bigottabbak az emberek. De azért buliznak ugyanúgy, mint mi, nagy különbség nincs. Kicsit jobban őrzik a lányok a szüzességüket, meg fontosabb szerepet játszik az iskola az életükben. Felnőtt fejjel meg nem tartják feleslegesnek a politizálást.

2011. márc. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
náluk szigorubbak az alkoholfogyasztási tilalmak a fiatalkoruaknál. nem azt mondom h lehetetlen 15évesen piát szerezni de nemugy van mint nálunk h minden szorakozohelyen kérdés nélkül adják a piát meg bagot
2011. márc. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ma 09:30


Az USA most akkor engedékenyebb és bőkezűbb, mert tudnak bulizni? Pedig vallásosak?


Majdnem olyan cizellált gondolkodó vagy a Bakos-szótáraddal, mint a kérdező :)))

2011. márc. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szövegértés egyes. Egyrészt nem az USA liberálisabb, haem Európa, de már az elejétől fogva erről volt szó. Másrészt senki nem mondta, hogy a szótárban megtalálhat kifejezések között csakis ÉS kapcsolat lehet. Bőkezű értelemben magyar nyelven nem is igazán honosodott meg a kifejezés, a kérdező engedékeny értelemben használta. Gondoltam, ennyit azért ki tudsz hámozni egy három szóból álló listából.

A Bakossal meg nem tudom, mi a bajod, eddig a legjobb ilyen jellegű szótár, amit ismerek. Vagy esetleg tudsz jobbat?

2011. márc. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%
Egyrészt ott sokkal jobban érvényesül a szekularizmus - intézményileg. De a gyakorlatban a városiak kivételével iszonyú nagy vallási bigottság van. Egy dokumentumfilmben láttam, hogy a fiatalokat még az istenkáromlásért is bevihetik a rendőrségre. Ezt nem tudom megerősíteni, mert ahol én voltam ott ilyenre nem láttam precedenst, nem is érdeklődtem erről. De az tény, hogy ott a tudósokon kívül igen kevesen fogadják el az evolúcióelméletet. És ha jól tudom ott a vallásosak aránya 80-90% körül van, míg Európában a déliek kivételével 60% és alatta van. Észak-Európából meg majdnem kiszorult a vallás. De ez van Kanadában is - mármint alacsony a vallásosak aránya. Szerintem az USA a nyugat Szaúd-Arábiája.
2011. márc. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez egy igen érdekes téma. Olyan szempontból konzervatívabbak, hogy több a vallásos, tv-ben nem mondhatnak csúnya szavakat, nem mutathatnak nudizmust(csak az hbo-n). Ittas vezetésért még börtönbe is kerülhet az ember, közterületen való fogyasztásért pedig brutális pénzösszegeket kell fizetni. Az pedig hab a tortán, hogy van halálbüntetés és legális a fegyvertartás, sok iskolában pedig-bár ez erős képzavar- rendszeresen tartanak véletlenszerű drogteszteket. Maximum olyan szempontból liberálisabb, hogy ott elmosódnak a határok a klasszok között. Ezt úgy értem, hogy Európában a talk showkat általában a műveletlenebb réteg nézi, Amerikában viszont nincs ilyen "szűrő", legalábbis nem ennyire erős.

Egyébként a nyugati világon belül az amcsik hazafiasságban messze felülmúlják a többi nemzetet, Európával patriotizmus tekintetében nem lehet összehasonlítani.

2011. márc. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!