Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Amerika még mindig a lehetőség...

Amerika még mindig a lehetőségek és a szabadság országa?

Figyelt kérdés
2011. márc. 20. 11:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
24%
Amerika elég tág fogalom, Bolívia nem éppen, USA annál inkább.
2011. márc. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

A válasz írója 42%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:40



Nem véletlen vagy 42%-os......:)


De szerintem mindenki sejti hogy nem dél amerikára gondoltam!

2011. márc. 20. 11:57
 3/23 anonim ***** válasza:
40%
Amerika a bűnözés, drog, és csavargók hazája. Ha neked ezek a lehetőségek akkor igen.
2011. márc. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
65%

Ne véletlen valóban, a hozzád hasonlók miatt vagyok ennyi, akik képesek azért lepontozni, mert eltérő a véleményük rosszabb esetben a hitük.


Nézzük meg papíron Magyarországon a minimálbér egységesen 78 ezer forint. Ezt kapja gyakorlatilag mindenki aki állami helyen melózik. Aztán jönnek akik társadalmilag fontos szerepet töltenek be például az orvosok megalázó 200 ezer vagy az alatti bérezéssel, aztán meg megy a meglepődés, hogy mi ez a hihetetlen nagy lekezeltség a betegekkel és a korrupció.

Usa-ban a minimálbér $7.25 óránként. Ez 191 forintos dollárra számolva 1384,75 forint. Ez föderális minimálbér, államonként változik, sőt még azoknál is különbözik akik kapnak borravalót (arrafelé azt is szokás adni igen...).

A legkisebb minimálbér az észak marina szigeteken van ott 4$ körül osztják, de már tervezett 2015re a föderációs átlagra emelés. Ebben is különbözik Magyarországtól, ahol van egy szép nagy mocskos Budapest ahol mennek a nagy beruházások (4es Metró lol), és van a vidék ahol megy az aprópénzes vidékfejlesztés.


Gondolom azért szidod az USA-t mert nincs lehetőséged odamenni és szétnézni, a Present Perfect Continuousról azt sem tudod eszik-e vagy isszák, na meg beléd táplálta a sok kuruc.infós , hogy az USA a világ legrosszabb helyeinek egyike.

2011. márc. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
USA a lehetőségek hazája, de nem a külföldieké.
2011. márc. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

A válasz írója 42%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:26


Hát te aztán nagyon beteg vagy barátom!!

1. ki pontozozz le téged?Mert én nem!

2. hol láttad hogy én szidom az USÁ-t?

3. feltettem egy kérdést amire normális választ várok!

4. miből gondolod hogy én azért tettem fel hogy szídjak is valakit,mert én nem látom hogy valami olyat írtam volna!?Pontossan mivel nem jártam ott és ha úgy alakulna szívessen elmennék oda az új élet reményében!Te meg itt egyből vádaskodsz!Szánalmas kis kocka vagy.Az a 42% az bizony nem véletlen,pedig én még le sem pontoztalak,mert nem volt rá okom!

2011. márc. 20. 12:39
 7/23 anonim ***** válasza:
32%

Amerika a bűnözés, drog, és csavargók hazája. Ha neked ezek a lehetőségek akkor igen.


Elvtárs, azt kihagytad, hogy van egy italok, a coca-cola, amiben kokain van, és elnyomják a szervezett munkásságot. Ha még sem vagy kommunista, bocs, csak ennek ilyen ötvenes évek hangulata volt.

2011. márc. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
74%
De én még nem hallottam indokot miért lenne ott egy becsületes embernek rossz ott élni. Persze lehet mondani, hogy fizetős egészségügy meg hasonlók . (egyébként a magyar vs usa egészségügyről itt lehet olvasni bővebben [link] ) USAban mindenkinek lehet egy jó autója, nem kell a használt piacon 100x is átnézni egy autót vajon hány millió kilométert tekertek rajta vissza, és utána még a benzinár sem teszi üressé a pénztárcát. És még ezer és ezer indok van miért az usa a lehetőségek és szabadság országa...
2011. márc. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%

"Nem véletlen vagy 42%-os......:) "


ebből gondoltam, hogy nem azt írtam amit vártál...


Sajnálom, ha megbántottalak csak kicsit sok volt már azokból akik feltesznek egy kérdést és várják, hogy beírják a "haha hogyéndemegmondtam" választ.

Egyébként szerintem elég korrekt volt a válaszom.

2011. márc. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

A válasz írója 42%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:45


Na mondom én!Ha valaki akar,akkor tun normálissan is válaszolni és akkor nincs lepontozva!:)

2011. márc. 20. 12:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!