Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van rá esély hogy csökkenjen...

Van rá esély hogy csökkenjen a benzin és a gázolaj ára ha beavatkozik az EU Líbiában és befolyással fog bírni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 20. 23:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem, még akkor is nőni fog, mert "a nemzetközi helyzet fokozódik". Az olaj árának emelkedéséért jórészt a spekulánsok a felelősek.
2011. márc. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az olajárak azért emelkednek, mert Líbiában történik VALAMI, és ha történik valami, az bizonytalanságot okoz, a bizonytalanságról meg mindenki tudja, hogy amiatt emelkedni szokott az olaj ára. Tehát minden kereskedő olajat vesz, mert tudja, hogy minden más kereskedő is olajat vesz (hiszen bizonytalanság van), hiszen nő az olaj ára. Így aztán nő is az olaj ára, ami még több spekulánst és kereskedőt ösztönöz arra, hogy olajat vásároljanak, ezzel fokozva az olajkeresletet és felhajtva az árakat.


Ha most Kadhafit megbuktatják, azzal még semmi sem lesz elintézve, mert Líbia jövője bizonytalan lesz, és mint tudjuk, a bizonytalanságtól felmennek az olajárak. Függetlenül attól, hogy Líbia a világ olajtermelésének csak 2%-át adja :))))

2011. márc. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
Nem, de 7-800 forintig nincs nagy probléma. Nekem legalábbis. Szerintem még akkor sem csökkenne az autózók száma. Több itt a síró mint a szegény. Lehet az utakon tapasztalni.
2011. márc. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
Az elmúlt két évben állandóan növekedett az olaj ára pedig nem volt semilyen konfliktus!
2011. márc. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%

Az autók száma mitől csökkenne?


Már így is minden 7 ik autó gázzal megy.

2011. márc. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az esély megvan rá, de amíg jó a magas olajár az olajtermelő országoknak, addig nem lesz jelentős változás. Mellesleg az olaj árát a kereslet és a kínálat is meghatározza. Tehát amíg a kereslet egyre jobban nő, addig az ár is nőni fog. Kevesebb autó meg nem lesz a világban...
2011. márc. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mi az olajat az oroszoktol kapjuk nem az araboktol. Parasztvakitas az egesz, valamire ra kell fogni hogy emelik a rohadt kapzsi tokesek.

Akinek meg meg mindig nem eleg szegeny ez az orszag, az rohadjon meg.

2011. márc. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Lehet fiatal vagyok, de nem emlékszem olyanra, hogy jelentősen csökkent volna az üzemanyag ára. Szerintem ha megoldódnak a gondok, akkor maximum megáll a benzinár növekedés. De remélem tévedek és jelentősen csökken majd.
2011. márc. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem fog csökkenni.

Részben az apadó készletek miatt, részben azért, mert miért csökkentenék, ha így is van, aki megveszi, és nő a profit?

2011. márc. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
"Akinek meg meg mindig nem eleg szegeny ez az orszag, az rohadjon meg." Nem gondolod hogy attól hogy valaki nem szegény az tett is valamit hogy ne az legyen? Tipikus magyar vagy, tele gyűlölettel, irigységgel. Ha látnád amit megalkottam ebben a "szegény" országban, hogy hány embernek biztosítok munkát komoly fizetéssel csodálkoznál. Nem mindenki csaló meg tolvaj, ez a rohadjon meg kifejezés pedig erősen minősít téged. Úgy éreztem nekem szántad ezt az értelmes beszólást, de ha nem sorry.
2011. márc. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!