Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Líbiai háború (kérdésed túl...

Líbiai háború (kérdésed túl rövid, a magyarázatod túl hosszú)?

Figyelt kérdés
Én nem értem ezt a háborús dolgot, meg a NATO miért van ott, meg ezeket... lemaradtam az elején... egyáltalán háború van ott? Valaki tájékoztasson, ha lehet... :D
2011. ápr. 5. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
A NATO miért van ott? Kérlekszépen, Irak és Afganisztán kipipálva, következik Líbia és Irán. A NATO oda megy ahová az USA mutatja.
2011. ápr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezt eddig értem. De miért van most háború?
2011. ápr. 5. 16:53
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Azért van, mert Kadhafi túl durván akarta leverni az ellene lázadókat, és félő volt, hogy ez humanitárius katasztrófát okoz. Nehéztüzérséget és légierőt is bevetett a felkelők által elfoglalt városok ellen, több ezren meghaltak.


Az ENSZ Biztonsági Tanácsa -Oroszország, Kína és Németország tartózkodása mellett- felhatalmazást adott bármely külső hatalomnak a polgári lakosság védelmére (1973. sz. határozat). Ja, és ezt az Arab Liga kezdeményezte. Azt hiszem, az is benne van a határozatban, hogy csak légierővel és tengerzárral lehet beavatkozni, szárazföldi erőkkel nem.


Először néhány ország az USA által vezetett koalíciója indított légitámadásokat, ezt vette át talán 2 hét múlva a NATO.


Most úgy tűnik nekem, hogy patthelyzet alakult ki, a felkelők még a NATO légitámogatásával együtt sem elég erősek ahhoz, hogy megdöntsék Kadhafit, Kadhafi pedig ilyen körülmények között nem képes legyőzni a felkelőket. Lehet, hogy nagyon sokáig fog tartani?

2011. ápr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És lehet belőle világháború? :S
2011. ápr. 5. 23:13
 5/8 anonim ***** válasza:

"Én nem értem ezt a háborús dolgot, meg a NATO miért van ott, meg ezeket..."


más sem érti illetve nem tudja, hogy a NATO miért, milyen célból avatkozott be. Biztos megvoltak a maga okai, de ebbe nem látunk bele.


És igen, háború van ott, polgárháború.


Hogy lesz-e belőle 3. vh? Közvetlen módon nem hiszem. Az lehet, hogy most csomó helyen borul az eddigi hatalom az arab országokban, aztán ez olyan instabilitáshoz vezethet, amkből újabb háborúk lesznek (általában ezekben az országokban megvannak a belső ellentétek, amiket eddig pont az erős központi hatalom tartott kordában. Ha az eltűnik, könnyen lehet, hogy egymásnak esnek). Abből meg ,ár akármi lehet, de egyelőre még felesleges izgulni.

2011. ápr. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne világháború? Csak egy újabb véget nem érő történet...
2011. ápr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Ha lesz is belőle világháború, ezúttal kimaradunk belőle :)
2011. ápr. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2011. ápr. 7. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!