Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A horvátok hogyan viszonyulnak...

A horvátok hogyan viszonyulnak a magyarokhoz történelmi szempontból?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 19:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nekik volt egy nagyfokú függetlenségük, és vannak kettős nemzeti hősök, mint pl. Zrínyi, ezért nem hiszem, hogy annyira ellenszenvesek lennének velünk szemben, mint a szlovákok, sőt annyira biztos, hogy nem.
2011. ápr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
17%
Ha meglátják bizonyos magyar kocsik hátulján a saját országukat mint Magyarország részét, akkor pl. csodálkozva. Horvátország ugyanis soha nem volt Magyarország része.
2011. ápr. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Horvátországnak volt autonómiája.
2011. ápr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Horvátokkal sosem volt gond. Olyan függetlenségük volt, ami eszméletlennek számított. Magyar horvát földet nem, horvát magyar földet vehetett pl. A történelem során több olyan nagy alak is van, aki valójában horvát, és mindkét ország kölcsönösen tiszteli. A horvátokkal ugye végül is egy unió volt, tehát Magyarországnak sosem volt része Horvátország, de mégis hozzánk is tartozott az unio által. Én szeretem őket, bár én is horvát leszármazott vagyok :D
2011. ápr. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 bumbi02 ***** válasza:
65%

Jelasicsékat elég könnyen ellenünk forditották, ergo voltak velünk problémáik, későbbiekben is Fiume örök vita tárgya volt...


de amúgy igen, a többi "exnemzetiségünkhöz" képest, még talán a horvátok "bírnak" minket legjobban.

2011. ápr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%

Kamu válasza :

Azért azt ne feledjük, hogy nekik Jellasics nemzeti hős, míg nekünk ellenség volt.

2011. ápr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A horvátokkal perszonálúnióban álltunk.Jól megvoltunk velük többszáz évig,de 48-ban Jellasicsék ellenünk harcoltak.
2011. ápr. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert a Habsburg férgek ellenünk uszították...
2011. ápr. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
46%

tegnap 20:21


Tévedsz. A lengyelekkel voltunk perszonálunióban a horvátokkal reálunióban voltunk.

2011. ápr. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 bumbi02 ***** válasza:
40%

Igen, mert a Habsburg férgek ellenünk uszították.


De csak azt lehet ellenünk uszítani akiknek alapból van valami problémája velünk.

2011. ápr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!