Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Független marad Fehéroroszorsz...

Független marad Fehéroroszország vagy egyesül Oroszországgal?

Figyelt kérdés

A fehérorosz (belarusz) kormány sürgeti az egyesülést Oroszországgal, viszont a felmérések szerint az ország lakosságának több mint a fele megtartaná a függetlenséget, bár ez 2009-es adat. Szerintetek meg fog szűnni Fehéroroszország (Belarusz) vagy a nép kikényszeríti hogy maradjon független?


A fehérorosz nyelvet egyedüli nyelvként falun használják, szinte mindenki beszél oroszul. Sokak szerint Lukasenko, a fehérorosz elnök, is csak addig valaki amíg független országa van. Ez igaz?


Ti mit gondoltok?


2011. ápr. 29. 07:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Svédországban szinte mindenki beszél angolul, tehát Svédország meg fog szűnni és csatlakozik Britanniához?

Szerintem nem fog csatlakozni, a legutóbbi csatlakozásuknak az lett a vége, hogy a KGST nevében szórtak némi atomhulladékot Belaruszra, és totális diktatúrát építtek ki.

2011. ápr. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudsz küldeni linket erre, mármint hogy Fehéroroszország egyesülni akarna?

Mert én csak így nem hiszek el mindent, ne haragudj. De az tuti, hogy az EU és Oroszország is feni a fogát rá, az EU ezért sürgeti annyira a rendszerváltást. Mert Brüsszel akarja előbb beszippantani.


Az előzőnek: Svédország esete más, ők idegen nyelvként beszélik az angolt. Én ismerek egy fehéroroszt, aki elmesélte, hogy tiszta beloruszt már szinte nem is lehet hallani az utcán, csak az iskolában tanítják. Az orosz nyelv ott nagy teret nyert.

2011. ápr. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ott nem teret nyert az orosz, hanem gyakorlatilag azok élnek ott és én úgy olvastam, hogy Lukasenko erőltetni nagyon az egyesülést.
2011. ápr. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog csatlakozni,mert Oroszország ma nem teheti meg azt hogy magához csatolja,a fehéroroszok pedig ha tehetik,függetlenek maradnak.
2011. ápr. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve szó volt róla, de Lukasenko nem akart egy kis tartomány ura lenni az egyesülés után inkább független maradna.
2011. ápr. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

PL itt ez : [link]

Ez igaz kicsit régebbi de akkor is.


Valamint : "A lakosság túlnyomó többsége (9/10-e) anyanyelvi szinten beszéli az oroszt, amelyet 1995-ben második hivatalos nyelvvé nyilvánítottak. A belarusz nyelvet egyedüli nyelvként már csak falun használják. Elszórtan beszélik még a lengyelt és az ukránt."

2011. ápr. 29. 13:34
 7/12 anonim ***** válasza:
20%

neked volt az azn ukrajnás kérdésed is?

mért akarsz mindenki oroszohoz csatolni?

2011. ápr. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem volt Ukrajnás kérdésem.

Szóval összekeversz valakivel.



Azt mondjuk nem értem hogy ha lukasenko ennyire sűrgeti (?) az egyesülést oroszországgal akkor minek kellett anno megalakítani Fehéroroszországot?

2011. ápr. 29. 15:30
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Hogy legyen mégegy trágyadomb románia mellett
2011. ápr. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

tényleg nem hallottam erről

már véleményem az, hogy nem fog, mert a fehérorosz elnök az egy diktátor

gondolom nem kell magyarázni ezt a dolgot

ha egyesülne Oroszországgal ( ez nem is jó szó, hanem inkább az, hogy beleolvadna oroszba) akkor az a szemét diktátor elveszítené a hatalmát és ezt nem akarhatja


ezt pont a nép szeretné mert lehet, hogy nem lenne függetlenség, de legalább szabadság lenne

2011. máj. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!