Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA életszínvonal-beli...

Az USA életszínvonal-beli adatait rendre meghamisítják?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert akármilyen felmérés van országok fejlettsége és életszínvonala témakörben, az USA rendszerint benne van az első 5 vagy első 10 országban.


Ahhoz képest, hogy gyakorlatilag egy féldiktatórikus rendőrállam, vadkapitalizmus van nuku állami támogatással, a szegényeket szó nélkül hagyják éhenhalni, bárki szabadon puffogtathat fegyvereket, a városokban bűnbandák ólálkodnak, a környezetvédelmet hírből sem ismerik, meglep, hogy mindig ilyen magas szintet ér el.


Szerintetek meghamisítják a statisztikákat és az USA valódi "fejlettsége" inkább Ukrajna, Kína szintjén mozog?


2011. máj. 4. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Te hülye vagy, és sosem voltál Amerikában.
2011. máj. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem rengeteg akció filmet nézel.
2011. máj. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Az biztos, hogy a kérdező még sosem volt kint, és csak nyomatja a heti USA utálat kérdést. Olyan hülyeségeket ír, hogy az már fáj. Egy szó sem igaz ezekből az érvekből.
2011. máj. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Neked még sokat kell tanulnod, hogy ilyenekkel érdemben foglalkozz.
2011. máj. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Ukrajna ? atyaég.. ott se voltál még. Na ott mélyszegénység van, én voltam kint. Romániában 10szer jobb élni mint Ukrajnában.
2011. máj. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
13.17. Nagyon tévedsz. Nem tudom merre jártál de én minden héten megyek Ukrajnába Kievig. És egyszer voltam Romániabo Bukarestbe. Hát inkább 100 ukrajna mint egy románia.
2011. máj. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én meg Ausztriában járok minden héten, nah ott micsoda jóvilág van. :D Még Romániánál és Ukrajnánál is 1000x jobb. :D

Egyébként lehet, hogy meghamisítják az adatokat, de nem túl jelentősen, szerintem még mindig jólét van általánosságban, legalábbis jobb, mint itt.

2011. máj. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"környezetvédelmet hírből sem ismerik"- a környezetvédelem előbb volt téma Amerikában, mint Európában. Bárhol találkozhat az ember a fogalommal- benzinkutak, üzletek, gyorséttermek.


Tudom, hogy ilyet Magyarországon tilos leírni, mert rögtön kikiáltják az embert agymosottnak, de az USA egy nagyon jó ország. Igaz, hogy nincs olyan mértékű szociális támogatás, mint itt, de sokkal egyszerűbb érvényesülni, még diploma nélkül is viszonylag jól élhet az ember. A boltokban olyan kedvezmények vannak, amit Európában még soha nem láttam. Ha nem számoljuk bele az egészségügyet, akkor a magyar minimálbérből itt kiskirályként tudnék élni. Az egészségügy sem olyan katasztrófa, amilyennek beállítják, és etnikai konfliktusok sem jellemzőek. Van pár környék, ezekről mindenki tudja, hogy nem tanácsos odamenni. Viszont azokon kívül sokkal biztonságosabb, mint Magyarország. Budán, ahol nincsenek cigányok, párszor már elloptak ezt-azt. Amerikában az ember úgy megy el otthonról, hogy nyitva van az ablak, a kocsi ablakot is lehúzva lehet hagyni(nem véletlenül van annyi lehajtható tetejű kocsi).

Michael Moore filmje pedig hiteltelenek az amerikaiak többsége szerint. Én is azt mondom, hogy neki nagy szerepe van abban, hogy a magyaroknak negatív véleménye van Amerikáról. A hapsi minden, csak nem pártatlan, többnyire fals dolgokat állít.

Összehasonlítás gyanánt: Képzeljük el, hogy Michael Moore Magyarországon lemegy vidékre, ahol lát egy vályogházat, amit lefilmez, majd a külföldieknek azt mondja, hogy a magyarok többsége ilyenben lakik.

2011. máj. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Most komolyan, a kérdező honnan veszi azt hogy az USA féldiktatórikus rendőrállam?
2011. máj. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%

A kérdezőnek igaza van : az USA egy féldiktatórikus rendőrállam, már a koncentrációs táborok is készen állnak valahol nyugaton.

A egyik hozzászóló által említett relatív olcsóság azért van ( benzin, élelmiszer, ruházkodás ), nehogy fellázadjanak az agymosott, bunkó, elhájasodott amik.

Kenyeret és cirkuszt a népnek - nem ismerős a történelemóráról ?

2011. máj. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!