Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerinted miért van az, hogy...

Szerinted miért van az, hogy a rendszerváltás után most akarják a legtöbben elhagyni az országot?

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Mert nem lehet megélni. Én ugyan már 10 éve kongatom a vészharangot a környezetemben, de most már lassan az egyszerű embereknek is leesik a tantusz.


Abszurdum, hogy miközben ugyanolyan vagy inkább magasabb árak vannak mint pár 100 km-re nyugatra, és ugyanazt a munkát végezzük többnyire ugyanazoknak a multiknak, itt a fizetés ötöde-tizede a kintinek. Én eddig se értettem, hogy lehet 50-60 ezres rezsiket fizetni 100 ezer körüli fizetésekből. Úgy látszik, most már más se nagyon érti...

2011. máj. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Mert nincs létbiztonság. A munkanélküliség nem csökken,hanem nő. A többségnek a jövedelme is csökken,jövőre még inkább csökkenni fog a tervezett adóváltozások miatt.

Sokaknak nem tetszik a jogállam szétverése sem.

2011. máj. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
Mert szigorodnak a szabályok. Mindenkinek kötelezővé teszik a munkát, megvizsgálják a rokkant nyugdíjak jogosultságát, nem lehet majd agyba-főbe felvenni a segélyeket, módosítják a sokadik gyerek utáni juttatások összegét, vagyis meg akarják előzni hogy valaki csak a pénz miatt szüljön, közmunkához kötnék a segélyeket, ami érdekes módon sokaknak szintén nem tetszik. Lényegében a pazarlást, az adócsalást, táppénzcsalást, meg még lehetne sorolni miket meg akarnak szüntetni, és ez most sok embernek nem tetszik. Nem tudom miért megoldás ezért kimenni külföldre, ott ha lehet még keményebben kell dolgozni. Az elmúlt 8 év szoci kormányzása megmutatta hogy Magyarország inkább a csalók és tolvajok paradicsoma, mintsem a tisztességes, tudáson alapuló értékteremtő munkáé. A sok szociális juttatásról már nem is beszélve. Ezeket akarja most a kormány jobban megfogni, nagyon helyesen.
2011. máj. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

"kolopele válasza:"


jaja okoska... biztos azok menekülnek ki külföldre akikről te beszélsz. gondolkozni se ártana néha a narancsködön kívül.

2011. máj. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Kolopele:

Te nyilván nem itt élsz az országban! Csak szajkózod a kedves vezéred szavait.

Csak megszorítások vannak,de nem a gazdagoknál,hanem azoknál,akik amúgy is rosszul élnek.

Mindenkinek dolgoznia kell! Ez igen szépen hangzik,és jó is lenne, ha LENNE munkahely.

Talán a képviselők költségtérítésén kellene spórolni. Nem kellene felelleges kérdőívekre milliárdokat költeni: Még sorolhatnám,hogy mit lenne okosabb csinálni,hogy az ország helyzete jobb legyen.

2011. máj. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
9%
De itt élek. És semmi bajom a kormánnyal, pár apró hibától eltekintve. Kamumail, nincs narancs ültetvényem, hogy ne lássak tőle.
2011. máj. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mostanra én is eljutottam idáig. A rendszerváltás óta eltelt 20+ év alatt semmit nem közeledtünk a nyugati életszínvonalhoz. Ennyi időm volt, többet nem tudok várni.

Azt meg nem hiszem, hogy havi 250 óránál is többet kellene nyugaton dolgozni (arról nem is beszélek, hogy nem 400 eurót keresnék ennyi munkával...)

2011. máj. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Nem először, már az előző Orbán kormány idején is tömeges volt a kivándorlás.
2011. máj. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kolopele,ellenpéldának tudom hozni a saját példám. A párommal mindketten külföldre készülünk, egyetemisták vagyunk. Miért akarunk kimenni?! Mert nem akarok a diplomámmal havi sz*ros 100ezerért gürizni, amiből még egy lakás sem jön ki, 50 éves koromban is albérletben lehetek, ha ittmaradok, mert egyszerűen nem fog teleni még a rezsire, a kajára és a ruházkodásra sem rendesen, nemhogy egy lakásra vagy egy kocsira. Tisztességesnek tartom, soha mástól egy forintot nem loptam el. Sőt tartósan beteg vagyok, amiért az államtól egy fillért sem kapok, pedig a diétám havi több tízezer forintba kerül pluszban. De beletörődtem, hogy ezért nekem nem jár segítség. Ráadásul, ha feltalálnának a betegségemre egy gyógyszert, 10 év lenne, mire Magyarországra elérne a nyugati országokból, annyira le vannak maradva (lásd pl immunterápia, az allergia "gyógymódja", nyugaton mindenhol támogatja a TB, évek óta népszerű, itt egy fillért sem adnak rá, holott évtizedekig tünetmentes lehet az ember általa, sőt az emberek nagy része nem is ismeri ezt a gyógymódot!). Szóval nincs kedvem nem meggyógyulni, csak mert visszamaradott helyen élek. Ugyanez az egyszerű betegségekkel, az egészségügy borzasztó, nem foglalkoznak az emberekkel. Nem beszélve a közbiztonságról, fiatal lányként az utca, különösen este, elég veszélyes hely nekem.

Remélem megérted a problémákat, és hogy miért menne el az ember. Nem arról van szó, hogy nem tudok majd lopni vagy csalni. Csak én szeretnék ÉLNI. És itthon nem hagyják.

2011. máj. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert a megélhetés egyre drágább -rezsi, benzin, élelmiszerek stb- míg a fizetések alig nőttek, sőt sokan rosszul jártak az új adórendszerrel. A kormány szarságokra szórja a pénzt, az adó a segélyekre meg a politikusokra megy el. Egyre jobban elszegényedik ez az ország, éljen itt akinek jólesik- nekem nem fáj itt hagyni.
2011. máj. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!