Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért fél a fél világ még...

Miért fél a fél világ még mindig Németországtól?

Figyelt kérdés

Még mindig korlátozzák a hadseregét, x évvel a háború után is, nem is teljesen független, az egyesítése ellen Nagy-Britannia és Franciaország élesen tiltakozott 1989-ben, azt hitték, hogy az 1992-es olimpiát fölényesen ők nyerik meg, stb...?

Miért hiszik a németeket ennyire erős népnek, amikor "csak" egy 80 milliós népességű?


2011. máj. 29. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Ez már régen nem a háborútól vagy ilyensmitöl félnek.

Németország gazadsága óriási, itt uton útfélen nagyobbnál nagyobb cégeket találsz mint Porshe ,BMW, Simens, IBM, Wella és még sorolhatnám, vagy is tényleg második legnagyobb gazdasággal rendelkezik. ilyenböl minden ország szeretne egy kis darabot.

2011. máj. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Mert Németország még így szárnyaszegetten is a világ második áruexportőre és valamilyen csoda folytán mégis teljesen függetlenné válhatna, móresre tanítaná a II. vhb győzteseit, akik mindmáig függésben tartják és a vérét szívják.
2011. máj. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

"Még mindig korlátozzák a hadseregét"

Ezt kérlek fejtd ki, mert én nem emlékszek semmilyen jelenleg is létező, kifejezetten Németországra vonatkozó korlátozásról ezen a téren.

2011. máj. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jelenleg a világ negyedik vezető gazdasága, én úgy tudom.

USA, Kína és Japán után.

Nem tudok most forrást mondani neked, de olvastam, hogy a Bundeswehr létszámát máig korlátozzák.

2011. máj. 29. 20:17
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

>> akik mindmáig függésben tartják és a vérét szívják...


Az államvezetés is agymosottakból áll. Ott most nem lehet elmondani egy zsidó viccet, azonnal beindul a gépezet.

Horst Köhler államelnök tavalyi lemondása is erre vezethető vissza. Noha az afganisztáni szerepvállalásra kenték rá, nyílt titok, hogy minden intézkedését felülbírálták a Legfelsőbb Ügyészségben bekvártélyozott "szövetségesek". És a külföldi csapatok ott is elfelejtettek kimenni...

2011. máj. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Jóska Pista Sanyi ***** válasza:
93%

Azért mert már párszor bizonyították hogy még a legnagyobb megaláztatásból és vereségből is képesek felépülni és nagyhatalommá válni gazdaságilag és katonailag.

Párszor megszorongattak már pár nagyhatalmat. Sőt le is győztek párat.


No mármost senki sem szereti ha a hatalmát akár gazdaságilag akár katonailag veszélyezteti valaki, pláne egy olyan aki már párszor megtette.

2011. máj. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem fél tőle senki, stratégiai partnernek tartják.

Az eddigi válaszokon meg külön nevettem egy jót.

2011. máj. 30. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

By international agreement (the Treaty on the Final Settlement with Respect to Germany), the Bundeswehr may not exceed an active strength of 370,000. The Bundeswehr currently has 247,100 active troops


[link]


Még a keretet sem töltik ki. Akkor nem mindegy, hogy van-e ilyen korlátozás? Amúgy a sereg létszámát tovább akarja csökkenteni a mostani kormány.

2011. máj. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

>> Az eddigi válaszokon meg külön nevettem egy jót.


Pedig jó lenne, ha figyelnél, akkor nem kellene kínodban nevetned.

2011. máj. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!