Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért ilyen ostobák a szlovák...

Miért ilyen ostobák a szlovák politikusok? (magyar kérdés, már megint)

Figyelt kérdés

Megint megszavaztak egy törvénymódosítást, ami a magyaroknak nem túl kedvező. :(


Miért nincs ott egy józan gondolkodású echte szlovák politikus, aki az asztalra csapna, hogy ebből elég!

Valahogy így!


Tisztelt képviselőtársaim!

Már megint a magyarokkal foglalkozunk! Már megint a 10%-nyi magyar a téma. Kérdezem én, a 90% szlovákkal mi lesz? Miért nem velük foglalkozunk! Ivánt Eperjesen, vagy Vlagyimirt Zsolnán nem érdeklik a magyarok. Őt az érdekli, hogy legyen munkája, a gyerekeit tisztességben felnevelje, ne legyen egekben a benzin ára, hogy ha kórházba kerül, akkor tisztességes és színvonalas ellátást kapjon! De mi nem velük foglalkozunk, hanem megint hülyeségre pazaroljuk az időnket.

A törvény szerint megbüntethetjük a postáskissszonyt Pozsonyban, mert magyarul beszélt, holott ott nem él 20%-nyi magyar. Kérdezem én, azért nem lehet megbüntetni, hogy 10 perccel előbb bezár, hogy hamarabb mehessen ebédelni, és a másik ablaknál kilométeres sor áll?

Vagy a hivatalvezetőt megbüntethetjük a magyar felirat miatt? Kit zavar az angol és a német mellett? Az senkit sem zavar, hogy a hivatal a kérelmet két hét helyett 3 hónap alatt intézi el? Ezért nem lehet bírságot kiszabni?

Vagy a nyelvhasználat kérdése. Az öcsém cégében van két magyar alkalmazott, de szebben beszélnek szlovákul, mint egyesek, akiknek az anyanyelve a szlovák.

Vagy a fiatalok beszéde. Egyre több az angol szleng. Az angol nyelv ellen miért nem védjük meg a szlovákot?

Jó, sokan mondhatják, hogy nem az Eperjesen vagy Zsolnán élő szlovákokról van szó, hanem a Komáromban élőkről. Jó, nekik előnyös, ha tudnak magyarul. De a magyarok tudnak annyira szlovákul, hogy ebből ne legyen nekik gondjuk. Na és attól, hogy tudnak egy kicsikét magyarul, attól nem kevesebbek, hanem többek lesznek. Minden ember annyit ér, ahány nyelvet beszél. A magyarok eggyel több nyelvet beszélnek, mint a szlovákok. Talán irigyeljük tőlük ezt?


Tisztelt képviselőtársaim, amíg a magyar kérdésről van szó, addig én kivonulok a teremből, aki egyetért velem, az kövessen!


2011. jún. 1. 23:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Be szép is volna :) A válasz viszont egyszerű: mert levonnák a fizetéséből :D
2011. jún. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

Miért? nálunk mi van?

Jaj hát már megint szegény cigányok, hogy nekik milyen roszz meg bla bla bla...

2011. jún. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
nem én hasonlítottam a cigányokat a felvidéki magyarokhoz...
2011. jún. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nono.. azért a mi ciggerjeink más kaptafa. Ők foggal körömmel harcolnak is érte, hogy nekik űberrossz legyen. Az előnyös helyzetre ugyanis nem jár segély.
2011. jún. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A kérdés az volt, hogy miért hülyék a politikusok?

Nálunk talán nem azok?

2011. jún. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Na jó, nem azok, ez si a terv része, ahogy a szlovákoknál is.
2011. jún. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"A válasz viszont egyszerű: mert levonnák a fizetéséből :D"


Egy humanista pártnál? (Mint itt az LMP)

2011. jún. 2. 00:30
 8/19 anonim ***** válasza:
Arra akartam utalni, hogy az alkotmányozásból távol maradt emberek fizetését levonták. Hát neki meg az ottani dolgok miatt. De csak poénnak szántam.
2011. jún. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Tyler913 ***** válasza:
Az o szempontjukbol egyaltalan nem ostobak.A kisebbsegekre mutogatni mindig egyfajta Jolly Joker a politikaban,meghozza azert,mert az emberekbol indulatot valt ki.Es amig ilyesmivel foglalkoznak,nem figyelnek arra,hogy megint dragabb lett a benzin.Szoval ebbol a szempontbol a szlovak politikusoknak meg jol is jon a magyarkerdes.
2011. jún. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Amúgy fizetést nem vonhat le, mert azt nem a párt adja, más kérdés, hogy a párt is büntethet. Az országgyűlési hivatal meg csak fontosabb dolgok esetén büntethet.


Na de az emberek többségének nincs elege a magyarok szidásából? Attól nem lesz olcsóbb a benzin!

2011. jún. 2. 01:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!