Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van az, hogy sokan...

Miért van az, hogy sokan Anyaországi Magyarok közül le románozzák az erdélyi magyarokat?

Figyelt kérdés

Kicsit felháborítónak találom, főleg most hogy Attila megnyerte a csillag születiket, sok kommentelő irta hogy román gyerek, meg stb...

A románoknak is van külön nyelvük, mi magyarul beszélünk, mi itt a probléma?

Nincsenek tisztába a történelemmel?


2011. jún. 5. 21:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
43%

Romániában született, román állampolgárságú, a romániai kultúra hatott rá, nem a magyarországi --> román


Ha valami úgy néz ki, mint egy kacsa, úgy gágog, mint egy kacsa, és úgy jár, mint egy kacsa, akkor az egy kacsa!

2011. jún. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Bocs, mostmár kettős állampolgárság van, amit én is felvettem, szóval magyar állampolgár is vagyok.

Román kulturát le se szarom, nem öltözök úgy, és a néptánc amit táncolok annak sincs semmi köze a románhoz...

És az, hogy nem magyarországi, az nem az ő hibája, őseim Magyarországon éltek..

És magyar nyelvet beszélem..

2011. jún. 5. 21:30
 3/28 anonim ***** válasza:
76%

Igazad van, korrektebb lenne romániait vagy romániai magyart mondani. Legegyszerűbb persze egyszerűen a "magyar" lenne.

Egyesek azonban nem gondolkodnak ennyit, sajnos.

2011. jún. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
30%

"Bocs, mostmár kettős állampolgárság van, amit én is felvettem,"


És gondolom, majd jó kisfiú(vagy lány)ként a magyarellenes FIDESZ-re fogsz szavazni!

2011. jún. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Még nem szavazok, mivel nem vagyok 18..
2011. jún. 5. 21:33
 6/28 anonim ***** válasza:
71%
azért, mert a sok beszűkült proli, (akik nagy részben, tapasztalat alapján 100%ban egybevágnak az mszp szavazókkal) azt hiszi, hogy mindenki olyan népcsoport tagja. megtette a hatását az oktatás. már hogy a retkes büdös f.ba lenne román, akinek magyar neve van, magyar szülei, magyarul beszél, magyar kultúrát követi, és magyarnak vallja magát!?
2011. jún. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
24%

kimaradt:

...(hogy mindenki olyan népcsoport tagja), amilyen orszáhban született.

2011. jún. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
68%

Ez a válasz 23%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:28


Nem Romániában született, hanem Erdélyben, és hogy hivatalosan a világ szerint az is Románia, attól még mi magyarok tudjuk, hogy ez csak a francia államkreálmány végeredménye.

Te magyarul írsz, egy magyar oldalt böngészel, hat rád a magyarországi kultúra ---> én mégsem vagyok benne biztos, hogy Te magyar vagy.

2011. jún. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
36%

"Nem Romániában született, hanem Erdélyben, és hogy hivatalosan a világ szerint az is Románia, attól még mi magyarok tudjuk, hogy ez csak a francia államkreálmány végeredménye.

Te magyarul írsz, egy magyar oldalt böngészel, hat rád a magyarországi kultúra ---> én mégsem vagyok benne biztos, hogy Te magyar vagy."


Az ilyen államellenes, anarchista, "hivatalos" dolgokra fittyet hányó tagokat, mint te, átnevelőtáborba kéne zárni!

2011. jún. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
66%

"Az ilyen államellenes, anarchista, "hivatalos" dolgokra fittyet hányó tagokat, mint te, átnevelőtáborba kéne zárni!"


Nem vagyok államellenes, éppen, hogy a Magyar Állam mellett vagyok. Miért, szerinted az normális dolog, hogy egy több mint 1000 éves területi egységet feldarabolva, elvárják az ott élő őslakosoktól, hogy ők is úgy tekintsenek a többi elrabolt területre, mint külföldre?

Látom, hogy még sosem éltél elszakított területen, hogy egyszer sem vertek, aláztak meg azért, mert magyar vagy. Velem ezek a dolgok megtörténtek, és mielőtt jönnél a liberális hülyeségeiddel, elmondom, hogy semmilyen provokáció nem történt, egyszerűen lehülyéznek, elnyomnak, megütnek csak azért, mert magyarul "merek" beszélni.Rendőrt hívhatok, mert az magasról le**_**rja. Persze fordított helyzetben meg én lennék a rasszistafasisztaneonáczi.

2011. jún. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!