Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izrael államnak van létjogosul...

Izrael államnak van létjogosultsága?

Figyelt kérdés

Előre kérek mindenkit, hogy a mocskolódástól tekintsünk el.

Izrael háborút/elnyomást folytat a palesztinok ellen. Sok jogtalan/emberellenes cselekedetet visznek véghez, még akkor is, ha éppen videóra veszik azt. Természetesen ők azt mondják, hogy a terrorizmus ellen harcolnak, a palesztinok pedig a szabadságukét. Kinek lenne joga azon a földön élni? Mi teszi jogossá az erőszakot?


2011. jún. 6. 18:48
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:

"nehéz is lenne mesterlövészeket egyszerű digitális kamerával lencsevégre kapni. vannak szándékosan a lakosság szélére épített tornyok, ahol mesterlövészek figyelik a mozgásokat. hogy honnan jön a golyó azt csak a becsapódás szöge bizonyítja "


Csak a felvételen semmi bizonyíték nincs rá, hogy valóban lelőttek valakit, ellenben több szereplő meglepően kényelmesen és semmitmondó arccal kocog a kamerának, ahhoz képest, hogy ők most elvileg éppen az életükért menekülnek...

Az ember ha már benne van a témában, nem egy pontosan ugyanilyen forgatókönyvű filmet látott már, a mindig azonnal ott termő mentővel, majd snitt, újabb sérült, megint ott van a mentő.... és ezekről rendre pontosan kiderült azóta, hogy megrendezett (erre írtam, hogy a Pallywood kúlcsszónak érdemes utánanézni), ezért egy ilyen jellegű felvételre nem igazán lehet komolyan bármit is alapozni.


-------------


"mert amit ott mutogatott este az a maradék épségben megmaradt gyógyszer, ha végignézed a videót látszanak a tönkrement gyógyszerek is "


A videó végén az a rakás cucc, amik dettó meglepően éppen túlélték a bombázást? Ahhoz képest, hogy a házat a videón jól láthatóan szétbombázták, az egész egy még égő törmelék volt, szép mennyiség maradt meg látható sérülés nélkül...

Egy picit képzeld már el, hogy milyen erők dolgoztak ott, ha az a ház így szétment, ha más nem, mekkora kosz repült fel ott.

Túlélni nem élte volna azt a töredéke sem egy ilyen bombáatalálatnak, nem hogy patyolat megússza. Arról nem is beszélve, hogy a pasi többször kijelenti, hogy nem biztonságos valószínűleg, de azért a videón mutogatott éppen megmaradt cuccokat senki el nem vitte az égő romok közepéről, míg ki nem érkezett a kamera??

Ez szerinted komolyan életszerű?..


---------------


"azt meg tudom hogy ő nagy izraelellenes harcos, de ettől nem lesz valaki hiteltelen "


nem is azt írtam, hogy azért hiteltelen, mert Izrael-ellenes, hanem mert nem ez volt az első "érdekes" akciója a palinak.


-----------


"nem, én kifejezetten rakétakiiktató ellentöltényre gondoltam. ami nem tudom milyen jellegű, de állítólag hasonló a légvédelmi ütegekhez, csak robotizáltan iktatja ki egy pontos lövéssel a rakétát. régen láttam erről videót, most nem keresgélem ilyenek vannak némely izraeli tankba építve "


nem hallottam még ilyenről, így nem tudok rá reagálni.


"igaz a fegyverest nem jó civilnek hívni, a lényeg hogy nem hivatalos állam profin képzett és pénzelt szervezete "


dehogynem. A Hamasz irányítja a területet, ő működteti az államaparátust, és az ő fegyvereseiről van itt szó. A hivatalos és de facto vezetése a területnek támadja Izraelt. Épp ez a lényeg, épp ezért lett a blokád azután, hogy a Hamasz megszerezte a terület feletti teljes ellenőrzést, mert onnantól kezdve a terület vezetése az, akivel harcban állnak, a hivatalos állam, ahogy te nevezed.

2011. szept. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 A kérdező kommentje:

ez a kocogósdi igaz arra is amit hiteles felvételnek mondtál. sőt, kiállnak megafonnal a szélbe ahol lőnek rájuk, tehát ez nem mérvadó


igen ezen gondolkoztam hogy vajon mennyire kell megsérülnie a házban található tárgyaknak a ház bombázásakor, erre egy szimuláció vagy hasonló esetek kivizsgálása magyarázatot adhatna

hogy mi ésszerű... ez olyan kérdés volt mintha szerinted minden ésszerűen működne a világon :)


hamasz - ebben az esetben nem igazán lehet "hivatalos államnak" elismerni egy ilyen vezetőséget, mert ez konkrét terrorizmus, aminek szokás szerint a civilek isszák meg a levét.

2011. szept. 2. 07:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!