Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi értelme van a nacionalizmus...

Mi értelme van a nacionalizmusnak?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 19:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
76%
Mi értelme van? A nacionalizmus minden hazáját szerető embernek természetes érzése! A nacionalizmus a nemzet természetes immunreackiója, védekező mechanizmusa. Nacionalimus nélkül nem lenne nemzet, csak egy korcs, degenerált, multikultúrális egyveleg!
2011. jún. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%

Összetartozástudatot és alapvető büszkeséget ad az egyénnek, erőssé és szilárdá teszi a társadalmat.


Egy nacionalista társadalomban az egyének már alapvetően bizalommal és megértéssel fordulnak egymáshoz, mert közös a múltjuk, értékrendjük, világnézetük és érzik, hogy egy és ugyanazon közösség részei.


Körülbelül olyan ez, mint egy nagy család. A nacionalizmus adja meg a nemzet, mint nagy család összetartását. Az a család, ahol a tagok nem érzik közelinek a másikat, rosszul működik. Ilyen a nacionalizmus is, csak nagymértékben.

2011. jún. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Na igen, ez eddig oké, de ez miért párosul más népek lenézésével a legtöbb esetben?
2011. jún. 6. 19:17
 4/26 anonim ***** válasza:
72%

Kedves kérdező!


A nacionalizmus csak az alacsony szellemi szintű vagy tanulatlan embereknél keveredik más nemzetek lenézésével - sajnos ők sokan vannak.

Magam részéről szeretem a hazám, szeretem, hogy magyar vagyok, de idegbajt kapok attól, amikor valaki más népeket "csürhének" és hasonlónak nevez. Számomra ez abszolút kiábrándító...

2011. jún. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
94%
Te kevered a szezont a fazonnal... A nacionalizmus nem nemzetiszocializmus...
2011. jún. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
Az az értelme, hogy a nacionalizmus féken tartja a korcsosulást.
2011. jún. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
miféle korcsosulást? a Földön elsősorban EMBERek élnek.
2011. jún. 6. 19:32
 8/26 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező, amire te gondolsz, az a sovinizmus, ami jelentős probléma a világon. Egyet értek veled, hogy elsősorban emberek vagyunk, akiknek az első szám hazájuk a Föld. Ettől még szerethetjük a szűk hazánkat is, de mindez csak másodlagos.
2011. jún. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
94%

"Na igen, ez eddig oké, de ez miért párosul más népek lenézésével a legtöbb esetben?"


Azért, mert ha a saját nemzetünket többnek tartjuk más nemzeteknél, abból matematikailag az következik, hogy más nemzetek kevesebbet érnek egy magyar ember szemében, mint a saját nemzete.


Példa:


magyar > szlovák


A magyar több, mint a szlovák, amiből következik, hogy szlovál kevesebb, mint a magyar.


Ha édesanyádat jobban szereted édesapádnál, akkor abból is egyenesen következik, hogy édesapádat nem szereted annyira, mint édesanyádat. Szerintem logikus.

2011. jún. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
28%

"a Földön elsősorban EMBERek élnek."


Hú, ne tudd meg, hogy mit kapok a sovinisztáktól, amikor ugyanezt elmondom nekik... még engem bélyegeznek hazaárulónak, mert úgy gondolom, hogy elsősorban igenis nemzetek vagyunk, és értékben egyenlőek.

2011. jún. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!