Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Punkok és a Skinhead ek...

A Punkok és a Skinhead ek miért állnak egymással harcban?

Figyelt kérdés

Nem náci punkokra értem hanem komcsi punkokra

skinhead meg a náci nem ugyan az ezért nem értem!

miért közös érdekük az oi?


2011. jún. 8. 14:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
És ez hogyan jön a külföldi politikához?
2011. jún. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

20:00


"A szkinhedek ugyanolyan sötét csürhe, mint a punkok, vagy akár az emósok. Semmi ideológiájuk, semmi eszméjük nincs"


Nincs ideológiájuk, hanem protoideológiájuk van.


Az ifjúsági szubkultúráknak protoideológiája van. Ez egy életérzés, illetve sajátos szituációjukból eredő attitűdkészlet, ami még nem ideológia, de könnyen épülhet rá ideológia.

2011. jún. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
60%
Ez nem igaz, hogy minden skinhead utál minden punkot. Nekem is van jó pár olyan ismerősöm aki punk, és teljesen jól el tudunk beszélgetni. Nem azzal van bajunk, hogy valaki punk, hanem azzal, ha úgy viselkedik, ahogy nem kéne. Itt nem csak a punkokról van szó, hanem úgy alapból minden emberről. Meg sajnos mostanában vannak olyan "skinhead-ek" akik semmivel sem különbek mint az alja kisebbség, például ok nélkül belekötnek az emberbe, mert épp nem szimpatikus nekik valamiért. Szerintem ők nem is igazi skinhead-ek. De mondjuk ez is kicsit érdekes, mert ugye régen a skinheadség nem ezt a nagy rasszizmust jelentette. Én skinheadnek vallom magam, mégis van olyan ismerősöm aki cigány, és okot ad rá, hogy valamilyen szinten, ha nem is tiszteljük, de ne utáljuk. Szóval a normális kisebbséggel nincs bajom, csak az olyanokkal akik nem képesek emberségesen viselkedni, de mondjuk ezt minden népcsoportnál elítélem.
2011. jún. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!