Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért emlegetik azt, hogy...

Miért emlegetik azt, hogy Vatikán a világ leggazdagabb országa, amikor miniállam?

Figyelt kérdés
Miért emlegetik azt, hogy Vatikán a világ leggazdagabb országa, amikor miniállam? A leggazdagabbak szerintem: Luxemburg, Hollandia, Svájc, Egyesült Államok, Arab Emírségek, Szaúd-Arábia, Japán...... vélemény? ki ért ezekkel egyet?
2011. jún. 24. 13:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
hitben gazdag :)
2011. jún. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ott ja.xD
2011. jún. 24. 13:08
 3/17 anonim ***** válasza:

Én még senkitől nem hallottam, hogy azt mondta volna, hogy a Vatikán a leggazdagabb, vagy egyáltalán az elsők között vagy. Nem tudom, ezt kitől hallottad, nyilvánvalóan nem igaz.

Sorrend (GDP/fő alapján vásárlóőerő-paritással):

[link]

2011. jún. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
*van
2011. jún. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként bizonyos értelemben a Vatikán nem is állam.
2011. jún. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd bővebben?
2011. jún. 24. 13:20
 7/17 anonim ***** válasza:
25%
Azért mert az a szekta amelyik uralja Vatikánt pofátlanul magánositotta a mennyek országat. Bármenynire is szerette volna gyarmatositani nem tudta mert az össze követöje utban arrafelé a pokolban talalta magát.
2011. jún. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

"Miért emlegetik azt, hogy Vatikán a világ leggazdagabb országa, amikor miniállam?"


Mert az 50-es, 60-as években beleverték a lakosságba azt a propagandaszöveget, hogy "a Vatikáné a világ egyik legnagyobb aranytartaléka", amit ugye "a gonosz papok összeharácsoltak az elnyomott jobbágyoktól a középkorban". Azóta is terjed a folklórban ez az "információ".


"A leggazdagabbak szerintem..."


Attól függ, mit értesz gazdagságon. A csőd szélén táncoló UAE pl. mitől gazdag? Az egész egy befuccsolt látványpékség. Szaúd-Arábia meg semmilyen paraméterével nincs a gazdag országok között (GDP/fő szempontjából Magyarország szintjén van, egy csomó más mutatóban lényegesen elmaradottabb). Hiányolom viszont a felsorolásból Norvégiát, amiről tényleg lehet állítani sok szempontból, hogy a leggazdagabb ország.

2011. jún. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%

A Vatikán nem nagyon számít államnak. Miniállam a státusza, de inkább olyan mint valami vallási park elkerítve fallal. Állami státusza akkor lenne igaz ha lakossága is lenne, de az a maximum ezer fő is csak ott dolgozik. Állami státuszban akkor volt amikor még létezett a Pápai Állam. A hívek adakozásából meg tudott gazdagodni. Ennyi az egész.


Apropó: a gazdag országok közé azért sorolják be Szaúd-Arábiát és az UAE-t mivel a rengeteg olajtartalékai miatt az ott élők meggazdagodtak, viszont ha az olaj elfogy akkor vissza fog süllyedni az eredeti GDP szintjére.

2011. jún. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ezt mondom én is.:)
2011. jún. 27. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!