Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Kína ilyen gazdag akkor...

Ha Kína ilyen gazdag akkor segíthetne a saját állampolgárain is, nem?

Figyelt kérdés

Van ott 500 millió ember aki nyomorkunyhóban, sárban lakik, örül ha 3 tál rizst megeszik egy nap.

az átlag ember Kínában dolgozik két hétig folyamatosan és kéthetente jár egy szabadnap!! és minden nap 12-20 órát, és keres annyit mint amerikában egy csöves koldulásból.

És ezek átlag emberek, nem is számítanak nyomorultnak.


Én ha kínai lennék igen rossz szemmel nézném a hazám pénzszórását miközben otthon meg rossz a helyzet


2011. jún. 25. 23:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Amerika is nagyon gazdag ország, ott is csomó mélyszegénységben élő ember van, mégsem segítenek rajtuk.
2011. jún. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Dymo ***** válasza:
25%
ezeket az adatokat honnan szedted? lassan annyi ott az átlagbér mint nállunk!
2011. jún. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem a kínaiak tisztában vannak vele, hogy szépen lassan felvásárolják az egész világot és hogy a nemzetüknek jobb lesz, mert rősebb lesz.

Már csak ezért is dolgoznak, mint a hangyák.

2011. jún. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

"Ha Kína ilyen gazdag akkor segíthetne a saját állampolgárain is, nem?"


De minek?

2011. jún. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Vree ***** válasza:
39%

Milyen pénzszórásra gondolsz?


Ha tekintebe veszed hogy nemrég még fejlődő országnak volt tekintve (szoktak vitázni most róla néha hogy jogosult-e még mindig egy-egy segélyre amit ezen a címen vesz fel) és bizonyos tekintetben még mindig az, és átgondolod az ország méreteit, akkor világos hogy a legnagyobb jóindulattal sem tudja egyik percről a másikra megreformálni az összes elmaradt területet.

2011. jún. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
Azért nem segít Kína a saját népének mert akkor gyenge lenne a gazdaságuk. Éhbérért dolgoznak az emberek, olcsó és gagyi utánzatokat gyártanak és erre vevők az emberek. Azzal segítenének a népükön ha ezért meg is fizetnék őket, csak akkor megszűnnének gazdag országnak lenni. Viszont nem kell hogy fizessenek, mert a kommunizmus erről szól. Nálunk meg van aki ezt akarja hogy legyen, mert csak annyi jut el a tudatáig hogy Kína gazdag ország. Majd megérzi a saját bőrén ha egy Kínai kezei alá kerül, hogy bárcsak maradt volna egy magyar vállalkozó alatt......................
2011. jún. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%
Na figyelj, kolopele! Én kínai környezetben dolgozom Pesten, magyar alvállalkozónál. A főnököm minimálbéren alkalmaz, és az én fizetésem másfélszeresét teszi zsebre utánam (is). Akkor most szeretnem kellene őt?
2011. jún. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
37%
Annyiban mindenképp hogy van munkád. Nehogy azt hidd hogy majd egy Kínaitól többet kapnál. Azt hiszem az én példám nagyon kirívó itt amennyit én fizetek a dolgozóknak, de az hogy a vezető minimum a háromszorosát! keresse meg, az nagyon is normális. Elvégre normális esetben a vezető komoly tudással bír, fenntartja hogy mindig legyen munka, és ezért fejleszt, üzleteket köt, több nyelven beszél, megoldja a nehézségeket. Vagyis megteremti az emberek számára a biztos megélhetést. És tudod az a szakember aki nálam 400 ezer körül visz haza havonta, marhára nem érdekli hogy én akár a háromszorosát is, mert ez természetes számára az imént leírtak miatt. Mondjuk ekkora fizetés mellett másnak sem lenne probléma valószínűleg. De azt mindenképp el kell fogadni hogy aki a munkát adja az mindenhol a világon többet keres. Ráadásul nyugodt körülmények között dolgozhat mindenki nálam, egy Kínainál ez másképp van.
2011. jún. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%

"Ha Kína ilyen gazdag akkor segíthetne a saját állampolgárain is, nem?"


Ha az az 500 millió paraszt autót venne, akkor felborulna a kínai külkereskedelmi egyenleg.


Ha az az 500 millió paraszt tévét meg számítógépet venne, akkor mégjobban felborulna a kínai külker. egyenleg.


Kína azért tud a nemzetközi színtéren erőt mutatni, mert exportáló és nettó megtakarító ország. Ezt a hazai nyomor fenntartásával tudja elérni.


Kína belsejében az életszínvonal lassan növekszik. A kínai vezetés célja az, hogy minél tovább lent tartsa, de társadalmi robbanás nélkül. Így mire életszínvonalat kell biztosítani a népnek, addigra kiharcoltak maguknak egy erős világgazdasági pozíciót.


Ez aztán vagy sikerül nekik, vagy nem. Szerintem inkább nem, de majd meglátjuk.

2011. jún. 26. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
16%
Kína felvásárolta a magyar állampapírokat. Ezentúl itt is az lesz. Kötelesek leszünk nekik olcsóbban dolgozni mint a kínaiak.
2011. jún. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!