Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mostantól Kína a fő szövetsége...

Mostantól Kína a fő szövetségesünK?

Figyelt kérdés
2011. jún. 27. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nem. De kiemelt gazdasági partnerünk. Ami nem semmi,ezért küzd az USA-tólkezdve az összes európai ország.

kina a legnagyobb piac jelenleg a világon, és a legnagyobb exportőr is.Az ő logisztikájában részvenni hatalmas üzlet és rendgeteg munkahely

2011. jún. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Erről írok már én is pár kérdésnél. Örülök hogy így látod, ehhez többet hozzáfűzni egy józan gondolkodású ember már nem tudhat. A "minden rossz" és "rohadjon meg Orbán" stílusú emberkék persze biztosan tudnak még majd.
2011. jún. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Én már kérdeztem ezt. Maga Orbán mondta, hogy történelmi szövetség jött létre a két állam közt.


Nekem teljesen úgy tűnt Orbán szövege és viselkedése, mint mikor egy újonnan kinevezett vazallus behódol a hűbérurának. És rettentő lelkes is volt. Büszkén kijelentette, hogy középtávon megoldottuk az ország finanszírozási gondjait. Látszik, hogy ő komolyan hiszi, hogy most beérett a gyümölcs, nyugodtan elkergethette az IMF-et, beolvashat folyamatosan a Nyugatnak, mert majd ezt az új barát, az új nagy testvér majd mindent megold.


De szerintem ez egy naiv elképzelés. Mitől is jobb a kínai pénz mint a nyugati vagy az IMF-es? Nem lesz ennek még nagyobb ára? Erre ma talán senki nem tud válaszolni, de annyira azért ne legyünk naivak, hogy itt most egy új nagy testvér jótékonykodik velünk.

2011. jún. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

erre válaszoltak a pénzügyi elemzők. Jobb a kinai pénz mint az IMF.

Egyrészt olcsóbb (kina nem hitelt ad,hanem állampapírt vesz)

Másrészt nincs költségvetési feltételekhez kötve, tehát szabad keze van a kormánynak.

Más a célja. az IMF a pénzét akarja kamatrostúl visszakapni, Kínának nem ez a fontos, hanem, hogy a termékeit teríthesse európában.Ennek kapuja lehet Magyarország.

Aki ezt nem érti,az semmit nem ért a makroökonómiához.

2011. jún. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
22.43: Nekem az a gondom, hogy az elmúlt 20 évben is tele voltunk ilyen kitűnő, széles látókörű makorökonomikusokkal mint te, és valahogy mégis tönkrementünk. Abból, amit írtál én csak azt szűröm le, hogy ha Kína a pénzével nem pénzt akar itt keresni, akkor az egy jótékonyság. Olyan meg nincs.
2011. jún. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nem nagy kamatot akar kapni (állampapirra nem is kap) hanem piac kellneki.Nem a Magyar piac,mert az semmi,hanem az európai.

AZ elmúlt 20évben is viaskodott a két irányzat egymással. Szerintem mára látszik, hogy melyik irányzat bukott meg.

2011. jún. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát meglátjuk. Én nem bánom, hogy jön Kína, de talán annyira lelkes se lennék...
2011. jún. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!