Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Már Olaszország is gazdasági...

Már Olaszország is gazdasági "bajban" van! Mi lesz ennek a vége? Öszeomlik az europai unió gazdasága?

Figyelt kérdés
2011. júl. 12. 13:08
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
10%

"Öszeomlik az europai unió gazdasága?"


2004 óta vagyunk a tagja. Azóta csak hanyatlik. Vajon van összefüggés?

2011. júl. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 paradoomer ***** válasza:

Magában a nemzetközi pénzügyi rendszerben vannak olyan strukturális problémák, amelyek megkövetelnék, hogy egy teljesen új formának adja át a helyét az, amely a 2007-8-as válsághoz vezetett. Ennek hibáit azóta sem orvosolták. A tűzoltással valóban csak némi időt nyertek, de ennek eredménye mindössze annyi, hogy a nehézségek még intenzívebben kerülnek felszínre. Ennek vagyunk most tanúi.


Nehéz megjósolni, hogy mi fog következni. Az összeomlás bármikor megtörténhet. (Roubini szerint, aki már 2006-ban megjósolta az amerikai másodlagos jelzáloghitel-válságot, maximum 2-3 évet ad a teljes borulásig. Magam csodálkoznék, ha addig is kihúznák valahogy, hiszen éppen az elmúlt három év is csak ügyeskedésből állt, ennek lehetőségei mára kimerültek.)


Annyi bizonyos, hogy Európa vezető pénzügyi szakembereinek megnyilatkozásaiban a tanácstalanság és tehetetlenség riasztóan egyértelmű jeleit láthatjuk.


Nem lehetetlen, hogy Kína végül magára hagyja majd az USA haldokló hegemóniáját, és az euró mellett teszi le a voksot - a folyamatosan elinflált dollártartalékok diverzifikálásának jegyében. Bizonyos kijelentéseik erre engednek következtetni - pontosabban: Wen igen magabiztosan nyilatkozott arról, hogy az euró és Görögország problémája "csak átmeneti" és "az euróra szükség van". Diplomáciai feszültségek is egyre élesebben jelentkeznek a két nagyhatalom között. (Most fogadta Obama - provokatív módon - a dalai lámát, demonstratív hadgyakorlatokat tartanak a dél-kínai tengeren stb.). A növekedésre épülő gazdasági mechanizmus előbb-utóbb úgyis megkövetelné, hogy az erőforrások birtoklásáért folyó verseny egyre nyíltabbá és kíméletlenebbé váljon: piacokat Kína is teremthet, de ásványkincseket csak a Teremtő... Továbbá az euró ellen valóságos hadjárat folyik, hiszen ha a dollár elveszti elsődleges tartalékvaluta státuszát, akkor az USA-nak annyi. DSK kiiktatása nem volt véletlen, az amerikai hitelminősítő intézetek - amelyeknek része volt a válság kialakulásában, és amelyeket azóta sem vontak felelősségre - szintén egyértelműen hadat viselnek az EU egysége és valutája ellen. Tulajdonképpen afféle valutaháború folyik. Az EU arra fog kényszerülni, hogy lemondjon az euró-atlanti szövetség rendszeréről, és egy kialakulóban lévő eurázsiai integráció részévé váljon. Az a pillanat lesz izgalmas, amikor Kína egyértelműen kezébe veszi az euró sorsát, és ugyanakkor egy már valóban jelentékeny mennyiségű dollártól szabadul meg. (Ez utóbbi folyamat - ha még nem is látványosan - már elindult.)


Adalékok:


- A nemzetközi pénzügyi rendszer alapvonásai [doc]

[link]


- Farkas Péter: A jelenlegi világgazdasági válság jellegéről

[link]


- Sok más egyéb vonatkozó dokumentum található a pénzügyi rendszerrel, annak problémáival, valamint az aktuális történésekkel kapcsolatban itt:

[link]

2011. júl. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!