Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ebbol mi igaz? Izland tenyleg...

Ebbol mi igaz? Izland tenyleg nemet mondott az allamadossag csokkentesere?

Figyelt kérdés
Allitolag beintettek az Imf-nek.
2011. aug. 1. 15:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Nem csokkentes, hanem visszafizetes.

Bocsi.

2011. aug. 1. 15:07
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
linket kérünk, addig nem mondunk semmit
2011. aug. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legutolsó infóm az volt, hogy az izlandiak azt szavazták le, hogy kártérítést fizessenek Nagy-Britanniának és Hollandiának a bedőlt bankokban ragadt pénzek miatt.


[link]

2011. aug. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
A bedőlt bankokban nincsenek pénzek. Sőt a működőkben sem. Tehát ha nem fizeted vissza akkor így jártak, perelhetnek, de megnyered.
2011. aug. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Ez mekkora g_ciség! Politikailag és gazdaságilag elszigetelődnek, csak mert van tartásuk és nem akarják megfizetni vki másnak az adósságát.
2011. aug. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Igen, nem akarják visszafizetni a kölcsönt, jól tették. Tökös legények/leányok élnek arra :)
2011. aug. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Végre! És itt az ideje hogy sokan kövessék ezt a példát.
2011. aug. 6. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
A spanyol tüntetéseken az emberek azt kiabálták, hogy "Izland a mi példaképünk" - az egész világ besz*pta a kamatos rendszert. Nálunk nem lehet megtagadni, mert a politikusok úgyis kierőszakolják belőlünk a pénzt, mindig így van.
2011. aug. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

Itt sokan ugyanúgy tévedésben vannak, mint az említett Spanyolországban. Az izlandiak nem azt mondták, hogy az államadósságot ne fizessék vissza, hanem hogy az izlandi állam ne kártalanítsa az izlandi adófizetők pénzéből azokat a külföldi (spanyol, angol) hétköznapi embereket (ez alatt azt értem, hogy nem politikusok, bankárok, stb...), akik a bedőlt izlandi bankokban tartották a betétjeiket.

Ennek semmi köze az IMF-hez, vagy a mi devizahiteleinkez...

2011. aug. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

12:50

? Ezt nem tudom honnan vetted, ez biztos, hogy így nem igaz.


„Ha megnövünk, izlandiak akarunk lenni”, „talpra Spanyolország, mint Izland tette” - ehhez hasonló "jelszavak" voltak a spanyol tüntetéseken.


"2008 – a válság éve Izlandra is eljött, minek következtében a nemzeti valuta összeomlott, a pénzpiac leállt, az ország 'de facto' csődbe jutott – államosítják a legnagyobb bankot


2009 – nagy demonstrációk által a kormányfőt és az egész kormányt lemondásra kényszerítik, a politikusok a Nagy-Britanniával és Hollandiával szembeni adósság visszafizetéséért kardoskodnak – ez 3500 millió euró, amit 5,5% kamatra kéne törleszteni 15 év alatt, ami véglegesen romba döntené Izlandot


2010 – az emberek újra az utcákra vonulnak és kiharcolják, hogy népszavazás legyen, de az elnök ezt nem ratifikálja és már januárban kijelenti, hogy őneki ezt először konzultálnia kell az EU-val. Az emberek természetesen újra az utcákra vonulnak és márciusban megtartják a népszavazást, amiben 93%-ban (természetesen) elutasítják a tartozás visszafizetését. A kormányt annak kivizsgálására kényszerítik, hogy milyen jogi felelősség terhel egyes politikusokat a válságért, majd több bankárt is letartóztatnak – a többiek menekülőre fogják. Mindeközben elkezdődik az új alkotmány előkészítése.


2011 – februárban, a lakosok által a lakosok közül közvetlenül kiválasztott 25 emberből álló alkotmányozó nemzetgyűlés benyújtja az alkotmánytervezetet, ami már nem a dán alkotmányból van levezetve, hanem az izlandi polgárok konszenzusa által jött létre."


"Összefoglalva: kormány lemondatva, felelősök felelősségre vonva (többnyire le is csukva), népszavazás a „kölcsönök” visszafizetéséről, amelynek az eredménye természetesen az, hogy a lakosok nem kötelesek visszafizetni azokat az adósságokat, amelyeket a politikusok vettek fel az ország rovására, nagy bankok államosítása – majd egy új, a nép akaratán alapuló alkotmány megalkotása, amelynek egyik alaptétele, hogy a polgár a legfőbb politika-formáló tényező, nem pedig a politikus."

2011. aug. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!