Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek a gazdasági...

Mi a véleményetek a gazdasági válságról?

Figyelt kérdés
Ha tényleg szakértő vagy a témában kérlek tüntesd fel valahogyan. Ha laikus vagy, akkor csak ird a véleményedet! Érdekelne, szerintetek mi fog történni a mostani fejlett világgal. Vajon elbukik és Kína, esetleg Oroszország lesz az új szuperhatalom, amerikai álomból kínai álom?
2009. ápr. 8. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem az emberi butaság és önzés eredménye ez a válság, és gyakorlatilag a bankok vezetősége miatt van. Az egész válság abból fakad, (szerintem) hogy a bankok felelőtlenül hiteleztek, aztán amikor bebuktak a hitelek, akkor pár bank csődbe ment, most meg a többi bank fosik. A válság pedig azért mélyül, mert a bankok teljesen defenzív állásba helyezkedtek, csak az a poén, hogy nem jönnek rá, hogy ezzel pont maguknak ártanak.

Nekem ez a tömör véleményem.

2009. ápr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Ez így volt megírva valami fejes nagykönyvében... és nem vagyok skizofrén (Rózsadombi paktum)
2009. ápr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Kínát és az oroszokat nagyjából elfelejtheted.

Oroszország csattogtatja ugyan a fogait, de alapvetően döglődik, gyakorlatilag mindenkinél jobban rá van szorulva a külföldi tőkére.

Kína talán még rosszabb helyzetben van, mert az egész kínai fejlődés arra épül, hogy ott van amerika és persze európa, akik megveszik a kínai árút. na ez most nagyjából padlón van. az is fontos, hogy kína még nagyobbat bukott is az egészen, mert (mint oly sok másik ország is) amerikában fektette be a megkeresett pénzét, ami most nagyjából sz@rt sem ér.


összefoglalva az oroszoknak tőke kell, a kínaiaknak meg piac és mindkettőhöz meg a "nyugat" talpraállása.

őbelőlük nem fog kinőni semmi. a nyertes az eu lehet, abból a szempontból, hogy jobban viseli a válságot, mint amerika, azért jobb tárgyalási pozícióba is kerülhet. (nem véletlenül járja Obama európát)

2009. ápr. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hm. Oroszország rá van szorulva a külföldi tőkére? Szerintem anno döglődött, de most már igencsak fejlődik. Nem beszélve arról, hogy annyi a nyersanyag, hogy a világ rá lehet utalva (EU már rá van, vö. gáz). Ha az oroszok rájönnek, hogy mi mindent lehet kihozni az országból és ezzel párhuzamban végre az embert is figyelembe veszik, akkor hatalmas dolgok történhetnek talán. Kína pedig sokat megtermel, de mégis a leggyorsabban fejlődő gazdaság és van pénz, Amerikában meg nincsen. Amerika rá van utalva a kínai munkaerőre, hogy fenn tudja tartani a pazarló életvitelét. DE: ha a kínaiak mindezt nem amerikának termelik meg, hanem végre maguknak akkor Amerikának nem lesz, Kínának meg igen. Hogy mi? Kaja, ruha, kocsi...etc. Nem értem miért lenne Kína ráutalva egy 305 millió főt számláló piacra, mikor ott vannak helyben 1315 millióan. A gazdaság termelésre és fogyasztásra épül. A kínaiak termeltek, az amerikaiak fogyasztottak. Nem gondoljátok, hogy egyszer a kínaiak is elkezdhetnek fogyasztani? Meg aztán, ha amerikának nincsen pénze, akkor termelhetnek a kínaiak, amazok mégsem tudják majd megvenni. Obama meg szerintem azért járja Európát, mert Kína nem ad neki segítséget, ad oroszok még annyira sem, Európa meg az első világháború óta teljesen rá van utalva Amerikára, és most is Obamától várja a megoldást, ahelyett, hogy összefogna úgy igazán, és saját maga tenne a jövőjéért. Kérlek cáfold meg, mert jól esne, ha szakértőtől hallanám, (de legalább olyantól, akinek megdönthetetlen érvei vannak ellenem) hogy nem így van és hülyeség amit gondolok. Köszi!
2009. ápr. 9. 08:52
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az amerikai álomból már a válság előtt elkezdett kínai álom lenni. A gazdasági válság csak rátett erre egy lapáttal. Oroszországból már sosem lesz szuperhatalom. Kivel kellene szemben állnia? Most azoknak a legnagyobb pajtása, akikkel anno (látszólag) szemben állt. Egyébként sincs olyan helyzetben, hogy bármiben a legjobb lehessen, max. katonai előnyre tudna szert tenni, de arra sem könnyen.


A mai világban épp azért nehéz élni, mert nem lehet még rövid távon sem kiszámítani, hogy mi lesz. Most éppen olyan időszakot élünk, amikor hatalomáthelyeződés megy végbe. Csak azt nem tudjuk (vagy nem akarjuk tudni), hogy kik lesznek ennek a győztesei.

2009. ápr. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!