Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A válság után háború lesz?

A válság után háború lesz?

Figyelt kérdés
Az 1929-es válság közvetve hozzájárult a II. világháború kitöréséhez. Ennek analógiájára elképzelhető egy nagyobb háború a közeljövőben? Ha igen hol? Irán, Kína, Észak-Korea, Oroszország? Ezek távoli országok, itt Magyarországon biztonságban vagyunk?
2011. aug. 7. 16:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

17:01

"Jó, de hol a szélsőség ami gerjesztené? Manapság már körberöhögnék a remegve zsidózó embert egy eldugott Müncheni kocsmában."


Pontosan attól lehet tartani, hogy Izrael lövi ki először a rakétáit Iránra, mert Izrael és az USA a béke legfőbb ellensége sokak szerint.

2011. aug. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Kína nem valószínű, hogy megtámadná Dél-Koreát Észak-Koreával szövetségben, mert az északi rendszer már nekik is ciki. Az ötvenes években még segítettek rajtuk, manapság szerintem a sorsukra hagynák őket.
2011. aug. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
49%
Tényleg van sok szélsőséges arc = Bilderbergek és ők már közölték, hogy a bolygó lakosságának 2/3 - ától meg kívánnak szabadulni. A háború hamarosan fellángol.
2011. aug. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A háborúhoz nincs szükség "szélsőségre". Az első világháborúban az összes fontosabb résztvevő monarchia, alkotmányos monarchia vagy (mai szemmel nézve) konzervatív demokrácia volt, egytől egyig elismerték egymást és gyakorlatilag azonos értékrendet vallottak.

15 éve még bárkit kiröhögtek volna, ha azt mondja, hogy meg kéne szállni a kvázi középkori körülmények között tengődő Afganisztánt, mert veszélyt jelent az Egyesült Államokra.

Emellett, a mai fejlett tömegkommunikációs eszközöknek köszönhetően az oktatás ellenére is elég könnyen meg lehet vezetni az embereket.

2011. aug. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Háború mindig lesz, Kedves Kérdező úgyhogy nem kell bespájzolnod konzervekből(főleg hogy semmit nem érnél vele). Éld az életed mintha békeidő lenne mindig, mást úgysem tudsz csinálni. Az más kérdés, hogy nem mostanában lesz háború, mert a néptömegeknek esze ágában sincs háborúzni. Inkább a konfliktusok lesznek(lásd Anglia) gyakoribbak.
2011. aug. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
100%

A válasz mindenképpen igen. Nem véletlenül jönnek hullámokban a "gazdasági válságok", úgy gondolom, hogy ezek a hullámok egyre gyakoribbak lesznek. A csúcspontnál pedig kirajzolódnak majd szemben álló felek.

Talán már most is lehet látni, hogy melyik országok/szövetségek fogják elindítani ezt a lavinát.

Szerintem nem véletlenül állomásozik még mindig több tízezer "koalíciós" katona a Közel-Keleten és épülnek sorra a rakétaelhárító radar-rendszerek Európa körül. Dél-Korea sem teljesen saját erejéből fegyverkezik, van neki egy elég jó hátszele. Míg Észak-Koreaval mindig is fura viszonya volt Kínának, amolyan se mellette se ellene. Oroszország pedig még mindig előszeretettel ad el fegyver rendszereket déli szomszédjainak. Irán pedig az örökös mumus, akit senki se szeret, akit mindenki elítél, de valaki mégis támogatja a katonai fejlesztéseket a háttérben - talán jó bűnbak lesz belőle később.

Nem szeretek ilyen dolgokat mondani, de szerintem minden szépen el van tervezve előre. A 2008-as válság is úgy robbant ki egyik napról a másikra, ez a mostani kb. pár nap alatt ütötte fel a fejét. Ez szerintem magától nem alakul ki ilyen gyorsan, az 1930-as válság például a rossz kommunikáció miatt robbant ki - legalábbis ezt tanultuk. Most is megfigyelhető ehhez hasonló, a minősítő/besoroló szervezetek sorra minősítik le az államokat, amivel előidézik azok még mélyebbre való süllyedését, hiszen romlik a közhangulat, a befektetők elriadnak az adott országtól. Szerintem ezt addig játsszák, amíg el nem fogynak a kisebb országok és ezek a kisebb országok valamilyen szövetségekben keresnek majd menedéket. Ezeket a szövetségeket pedig a nagyobb országok irányítják majd.

Szerintem szélsőségek – mármint etnikai szélsőségek - nem annyira szükségesek most már ebben az időszakban, elég a média, a bankrendszerek és az egyes országok gazdaságának kézben tartása és külső irányítása – gondoljunk csak svájci franktól, euró övezettől való függésünkre.

Az előző világháborúra is találni kellett okot, ez az ok pedig a fasiszta elnyomás volt. Szerintem ez az ok most a gazdasági függetlenség visszaszerzése lesz – amit abszurd módon szövetségektől remélnek az országok. De azért érdemes abba is belegondolni, hogy anno ezek a fasiszta rendszerek honnan szerezték a tőkét, az erőforrásokat és hogyan befolyásolták a tömegeket a médián keresztül.

Kicsit olyan érzésem van, mintha egy történelem könyv sorait élnénk újra át, csak egy kicsit más körítéssel.

2011. okt. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!