Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerinted mi történne ha...

Szerinted mi történne ha felosztanák a szomszédai közt Afganisztánt?

Figyelt kérdés

Afganisztánt már vagy 10-15 éve megszállás alatt tartják, az ország nem fejlődik, középkori állapotok uralkodnak.


Arról nem is beszélve hogy az ország durván többnemzetiségű :


[link]


Most azt a szöveget hogy "az amcsik lopják az olajat" hagyjuk.Olvastam valahol hogy nem is lenne rossz ötlet Afganisztán felosztása, mégsem teszik meg.


Mivel Afganisztán meg van szállva, az ott élő más nemzetek miért nem lázadoznak az ellen hogy elegük van ebből és inkább tartoznak az anyaországhoz (pl Tadzsigok -> Tádzsigisztán) mint a rettenetesen problémás és felettébb veszélyes Afganisztánhoz?

Most azon kívül hogy ez a legkisebb gond.



Valahol olyat is olvastam hogy olyan nép hogy afgán nem is létezik. Az afgán nyelv meg a perzsa nyelv nagyon minimális eltéréssel.


Létezik egyáltalán afgán mint nép?



Mit gondolsz szerinted fel lehetne osztani Afganisztánt? Mi lenne az előnye és a hátránya?


2011. aug. 7. 20:42
 1/10 A kérdező kommentje:
A térképen is....Pashtun Hazara stb....vagyis afgánok nem is léteznek?
2011. aug. 7. 20:45
 2/10 A kérdező kommentje:
helyesbítek hogy érthetőbb legyen : Az afgán nyelv tulajdonképpen a perzsa nyelv, nagyon minimális eltéréssel.
2011. aug. 7. 20:48
 3/10 anonim ***** válasza:
Tadzsig sem létezik.
2011. aug. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A tadzsig az létezik, viszont afgán azért nem (legalábbis szerintem) mert maga az "afgán" nép is több népcsoportra oszlik.
2011. aug. 7. 21:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Tadzsig nem létezik, tadzsik viszont igen :D
2011. aug. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

-.- "

Mind1 a lényeg létezik az viszont afgán ha jól tudom nemigen xD

2011. aug. 7. 22:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Ilyen szempontból az összes afrikai és amerikai országot feldarabolhatnánk.

Ha felosztanák mégis szerintem nem történne semmi rendkívüli, azon kívül, hogy a térképen áthúznák a vonalakat.

2011. aug. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, fel lehetne osztani, és könnyen lehet, hogy a dolgok végkimenetele éppen ez lesz.


A pakisztáni titkosszolgálat például éppen ezért hozta létre annak idején a talibán mozgalmat, hogy Afganisztán pastu törzsi térségeit megszerezhesse magának.

2011. aug. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel osztrák nép sem létezik, mivel nincs olyan nyelv hogy osztrák, sőt régen a Német-Római Birodalomba az is beletartozott...

Amúgy Svájcot is fel lehetne osztani, és valami arab már mondta is hogy a szomszédai közt fel kellene osztani, ugyanis svájci nyelv sincs, egy többnemzetiségű ország, ami nélkül jobb lenne a világnak...

2011. aug. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szerintem nem kéne felosztani Afganisztánt Ő magában egy összetartó, szép kultúrájú ország. Ha eddig nem akartak elszakadni a Tádzsikok, Hazarák stb., akkor a jövőben sem fog ez megtörténni, hacsak nem szól bele Amerika vagy más ország. Egyébként, hogy válaszoljak is arra a kérdésedre, hogy "Létezik egyáltalán afgán mint nép?"....ez jó kérdés, de ha voltál már egy afgán esküvőn, szülinapon vagy bulin (mert nekem volt szerencsém elmenni egy nagyon aranyos és kedves ismerősöm esküvőjére) ott mindenki ismer mindenkit, és ott leginkább perzsául és pastoul beszélnek, és a Hazarák, akiknek általában a perzsa a beszélt nyelvük, nagyon összetartóak, odafigyelnek egymásra és ott mindenki jóban van a másikkal. Az a baj, hogy az emberek úgy ítélik meg az ország lakóit, amiket hallottak a médiából vagy máshonnan.(mint pl. a zsidókat) Pedig az mind hazugság, csak el kell menni egy európai afgán társaságba és lehet látni azt a vendégszeretet és tiszteletet, amit ők sugároznak magukból. Jah és igen, létezik afgán, mint nép, hiszen a tádzsikok, hazarák, üzbégek, pastuk, ajmakok, türkmének, beludzsok, kirgizek mind AFGÁNOKNAK vallják magukat, ha megkérdezed őket, mert a szokásuk, kultúrájuk, vallásuk mindnek ugyanaz!

Huhhh.....bocsi, hogy ilyen sokat írtam, lehet, hogy a végére kicsit eltértem a kérdéstől, de remélem segítettem kicsit, vagy ha nem akkor egy kicsi megvilágosítást adtam arra, hogy nem mindig az a rossz, akit annak mutatnak :)

2013. máj. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!