Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Gorbacsovot miért nem vonták...

Gorbacsovot miért nem vonták felelősségre még az oroszok, amikor neki "köszönhetik", hogy felbomlott a Szovjetunió, borzalmas életkörülmények vannak azóta ott, és az egész világ röhög az oroszokon, ahelyett, hogy félnének tőlük?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 17:59
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Bármilyen orosz embert megkérdezel a mai Oroszországban, a legtöbben azt fogják mondani, hogy a világon a legjobban Gorbacsovot és Jelcint utálják, Putyin és Medvegyev elmegy, a legjobb államfő pedig Sztálin!
2011. aug. 18. 18:00
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
Mindenki röhög az oroszokon? Az oroszok szerint Sztálin volt a legjobb? Te igen érdekes alternatív valóságban élsz.
2011. aug. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
"egész világ" mínusz 1 -> én ugyanis nem röhögök rajtuk
2011. aug. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%
minusz kettő mert még én se röhögtem az oroszokon a kérdésen viszont egész jót
2011. aug. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
12%
Ő is rengeteg embert hagyott meghalni, erről pont mostanában volt egy cikk az origón. Érthető hogy az oroszok nem akarják bántani, de én nagyon szívesen tarkón lőném.
2011. aug. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
7%
Én szoktam röhögni rajtuk. Néha ha rossz kedvem van, csak szimplán megnyitom a wikipedia Oroszország cikkét, és rám tör egy hatalmas röhögőgörcs, alig tudom abbahagyni.
2011. aug. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%
Én sem szoktam röhögni rajtuk. Sőt, senkit nem ismerek, aki röhögne rajtuk.
2011. aug. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%

"Gorbacsovot miért nem vonták felelősségre még az oroszok, amikor neki "köszönhetik", hogy felbomlott a Szovjetunió"


Nem minden orosznak hiányzik a SZU. Sőt, a többségnek nem. Persze ott is van "jobb volt régen" tagozat, főleg az öregek körében, de ez nem többségi vélemény.


"az egész világ röhög az oroszokon, ahelyett, hogy félnének tőlük"


Az átlagembert nem az érdekli, hogy fél-e a világ az országától, hanem az, hogy sorban kell-e állni a boltok előtt, hogy a remek Zaporozsec kivételével éveket kell-e az autóra várni, hogy lakáshiány van-e stb. A 70-es, 80-as években a szovjet hétköznapokat ez határozta meg, nem pedig az az érzés, hogy "hű de jó, félnek tőlünk". A többség nem akarja visszahozni a szocializmust.

2011. aug. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
96%

18:00


"Bármilyen orosz embert megkérdezel a mai Oroszországban, a legtöbben azt fogják mondani"


Reprezentatív felmérés van erről?

2011. aug. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
61%
Azért mert nem bosszuállo selejt nép sarja.
2011. aug. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!