Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért félnek a szerbek hogy a...

Miért félnek a szerbek hogy a Vajdaság is leválik Szerbiáról amikor a Vajdaság lakosságának kb 65%-a szerb?

Figyelt kérdés

A Vajdaság lakossága igaz hogy csökken, de a szerbek csökkenése nem olyan gyors, így mindíg magasabb lesz a %-os arányuk a tartományon belül. A második legnagyobb kisebbség a magyaroké, de az is rohamos ütemben csökken.


Az még oké hogy rengeteg nemzetiség lakja, de ezeknek nagyon kevés a létszáma, többnyire 1-2%.


Miért félnek a szerbek hogy a Vajdaság is függetlenedik amikor a döntő többséget a szerbek teszik ki a lakosság terén??



(most nem vagyok kíváncsi olyan válaszokra h egyesüljön Magyarországgal stb, most csak a Vajdaság érdekel, és a függetlensége)


2011. aug. 28. 20:11
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Meg ha egyszer függetlenedne akkor mi lenne pl a hivatalos nyelv? szerb? (még 1 szerb állam Szerbia mellett?)
2011. aug. 28. 20:12
 2/27 anonim ***** válasza:
Ebbe a kérdésben mindenhol ott a válasz csak át kéne gondolnod, tiszta logika az egész semmi más.
2011. aug. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Ott a válasz?

Tüntetések is voltak mert sokak szerint a végső cél egy független Vajdaság kikiáltása, csak azt kérdem h ha a szerbek alkotják a többséget akkor mégis miért félnek ettől?

2011. aug. 28. 20:32
 4/27 anonim ***** válasza:
64%

ma 20:32


Mert mindig félni kell valamitől, ez alaplépés a politikai demagógiában, mióta ember az ember.


A szerbek pedig aztán különösen frusztrált nép, az élményeik alapján kb. úgy érzik, hogy a világ (kivéve Oroszország) egy hatalmas szerbellenes liga. Így őket könnyű rábírni arra, hogy rettegjenek mindenkitől.

2011. aug. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Előző, a szerbek rengeteg durva és mocskos háborút vívtak szinte az összes szomszédjukkal, és szinte mindegyikből vesztesen kerültek ki. És a háborúk többségét nem épp a szomszédok kezdték, hanem a szerbek.

Most lehet hogy frusztrált nép meg stb, de pl Jugoszlávia széteséséért is többségben a szerbek felelősek. Valamint a délszláv háborúban elkövetett embertelen dolgok is száradnak a szerb nép lelkén. Rengeteg boszniai népirtás stb.


Lehet hogy azt hiszik hogy az egész világ egy szerb ellenes liga, de ezekért a tettekért igenis utálják a szerbeket a körülöttük lévő népek.


Amúgy még a szerbek hangoztatják hogy ők ilyen meg olyan nagy szerbek meg utálnak mindenkit aki nem szerb, de akkor a Vajdaság miatt miért vannak berezelve?

2011. aug. 28. 20:59
 6/27 A kérdező kommentje:
Ezt arra írtam hogy azt mondtad h "szerintük szerb ellenes liga a világ" , mert ezek miatt tényleg rengetegen utálják őket. :S
2011. aug. 28. 21:00
 7/27 anonim válasza:
65%?azthittem több...ám minimális veszélyt a sajátjaik is jelentenek számukra,vajdasági vagyok,beszélgettem már szerbekkel akiknek televan a tökük a Vajdaságot kizsákmányoló Szerbiával,és pártolnának egy független Vajdaságot.de ők kevesen vannak,az újvidéki szerbek nacionalizmusa már-már vetekszik a beográdiakéval,talán túl is szárnyalják őket
2011. aug. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
79%

Elég sok a betelepült szerb, akik nem az elmúlt húsz évben költöztek a Vajdaságba. Lehet, hogy a függetlenség hallatán visszamennének a Száva jobb partjára, ki tudja. Ezért félhetnek, hiába "állnak jobban" demográfiailag, a lakosság egy jelentős részének nincs gyökere errefelé.


Talán a Föld legjobb termőtalaja van ezen a vidéken, a Dunába itt ömlik a Dráva, Tisza, Száva, ezek hordalékából nem is csoda. Arányaiban sokkal többet hozzátesz Szerbia gazdaságához, mint a többi területe, bár nincs már sok belőle. Joggal nevezhetik Szerbia éléskamrájának a Vajdaságot. Biztos vagyok benne, hogy egyedül is megállná a lábát úgymond.


Hivatalos nyelv most is hat van, a szerb mellett a magyar, a horvát, a román, a szlovák és a ruszin.

2011. aug. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
52%

[link]


ám nekem zászlaja is nagyon bejönne

2011. aug. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
74%
Montenegró is függetlenedett Szerbiától, holott vitatható az is, létezik-e crnagorác nép? Ilyen szinten simán elképzelhető Vajdaság függetlensége. Szerintem jobb is lenne. Akkor legalább a szerb nacionalizmus nem pusztítaná a Vajdaság többi népének nemzeti tudatát.
2011. aug. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!