Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van valahol a világban Erdélyh...

Van valahol a világban Erdélyhez hasonló elcsatolt terület?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ugye Erdélyt és a többi részt már 90éve elcsatolták, mégis kint a magyarok tökéletesen beszélik a nyelvet, de lehet hogy már a mamája is románként született, mégis megmaradtak magyarnak(amit nagyon tisztelek bennük)

Van még valahol ilyen a világban?


2011. aug. 31. 10:11
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

Az USA elcsatolta annó Mexikó északi részét, azaz a mai California, Nevada, Új Mexikó, Koloradó egy része, Kansas egy kis része, Arizona és Texas.

[link]


1.400.000 nkm-t azaz területe 55%-át vesztette el Mexikó.

2011. aug. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Talán Dél-Tirol és Észak-Írország.
2011. aug. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
köszi, de nem az a kérdés(szerintem rosszul tettem fel, nem fejtettem ki mit akrtam) hogy csatoltak e el más területeket is, hanem az, hogy az elcsatolt területeken még mindig a régi országhoz tartoznak belül? Tehát mondjuk egy 10éves Üzbegisztáni még mindig mittudom én kinek vallja magát, bár ő üzbegisztáni...
2011. aug. 31. 10:27
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Észak-Írország. Ma az Egyesült Királyság része, de írnek vallják magukat.
2011. aug. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, a Mexikótól elcsatolt területeken egyre több a latin, főleg Mexikóból érkező bevándorló, akik lassan többen lesznek az amiknál, így lehet, hogy Mexikó vissza tudja szerezni régen elvesztett területeit. :)
2011. aug. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
94%
Hongkong most Kína része, de az ottaniak nem tartják magukat kínainak. Ugyanez Tibettel.
2011. aug. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
92%
Karélia. Szinte az egészet kiharapták Finnországból szovjeték... hogy aztán jól elhanyagolják. Az orosz rész mára rohad és pusztul, hagyják el a népek. De azért élnek még ott finnek, nem is kevesen, bár persze gondoskodtak róla az illetékesek, hogy hamar kialakuljon az orosz többség.
2011. aug. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
Dél-Tirol, Észak-Írország Északkelet-Törökország
2011. aug. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Tele van a világ ilyenekkel, az eddig említetteken kívül például Karabah, Kasmír, Oszétia, a három ország között szétosztott Kurdisztán vagy akár Åland Finnországban.
2011. aug. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Hát modnjuk a Hegyi-Karabah, vagy Oroszország területének a fele. Rengetek nép él Oroszországon belül.
2011. aug. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!