Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jó lene ha Obama lene Magyaror...

Jó lene ha Obama lene Magyarországon a . Elnök?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 21. 20:26
1 2
 1/20 anonim válasza:
81%
Húúúúú, ugy kéne, mint egy falat kenyér.
2009. ápr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%
Sztem jó lene ha Obama csak b. Elnök lenne mer már va elnökünk.
2009. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Nézzétek, sztem az eddigi ill. jelenlegi féleszű bandánál csak jobbat hozhat. Én is ezt kérdeztem valahol, hogy nem lehetne megoldani, hogy ez az ország nemzetközi irányítás alá kerüljön, és tűnjön el a magyar politikai életből midenki? Sztem elég hamar rend lenne ...
2009. ápr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Hm, azért vicces, hogy elődeink évszázadokon keresztül azért harcoltak, hogy függetlenek legyünk, most meg többen inkább gyarmattá válnának :)
2009. ápr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
81%
Ez az ország már rég nem magyar politikai irányítás alá tartozik.
2009. ápr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
40%

Nem

1.) mert az Újévi köszöntőjét nagyon kevesen értenék meg. Magyarországon még mindig nagyon kevesen beszélnek (és értenek) idegen nyelveken, még angulul sem.

2.) Belülről nagyon sokan, soha sem barátkoznának meg a bőrszínével.

3.) Ha a jelenlegi parlamenti köztársasági államtípusba szeretnénk importálni, az Ő elismertsége, népszerűsége úgysem érvényesülne.


Viszont, ha Habsburg Ottó 20 évvel fiatalabb lenne (tehát "csak" 77 éves), nyugodt szívvel ajánlanám miniszterelnöknek! Esküszöm, magyarabb sok magyarnál, és magyarkodónál!

2009. ápr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
59%
Jó lenne, de az ellenzék (legyen az bárki), úgyis ott fúrná meg és ott húzná vissza a döntéseit, ahol lehet ez a magyar "politika".
2009. máj. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó vagyok

Én jobb szeretnék valamilyen másik, szigorúbb külföldi politikust az ország élére, de ugyanaz történne, amit az előbb is leírtam.

2009. máj. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
60%

21:11

én csak erre az angolosdira szeretnék reagálni, hog ykiakasztóbnak tartom ezt a magyar realitást, hogy míg nyugat-európában már 12 évesen folyékonyan beszélnek a gyerekek angolul, nálunk itt meg akár több diplomás emberek is képtelenek egy quurva nyelvet megtanulni. Miért van ez? Legalább az angolt, könyörgöm, pedig én se szeretem annyira, na de manapság kikerülhetetlen, és annál egyszerűbbet meg úgyse talál, szóval én ez előtt a jelenség előtt totál hülyén állok. Van olyan amúgy tök értelmes ismerősöm akinek a BME-s (asszem) diplomája azért úszott el, mert sok év alatt se volt képes még azt se felfogni, mi az hogy létige, nemhogy középfokút letenni. Pedig nem volt hülyegyerek, jó tanuló volt egyetemen is, de valamiért a magyaroknak a nyelv mintha egy csoda lenne, és egyszerűen nem értem. Egyik nap is egy mexikóitól megkérdeztem, beszél-e angolul, erre elkezdi nekem sorolni, hogy persze-persze, de még sorolt vagy 6 másik nyelvet amit mondjuk folyékonyan beszél és még 2-őt amit csak olvas, ír azaz ért, de állítása szerint nem beszéli. És pedig egy negyedikes egyetemista volt, és nem is hazudott, valóban a nagyobb nyelveket valamilyen szinten beszélte (spanyol-angol-francia-olasz-német, holland, erre tutira emlékszem, és akkor ráadásként, amiket csak úgy értett vagyis írt, a katalán és tudom is én valamelyik kisebb nyelv volt, de lényeg, hogy hihetetlen).

Valaki elárulhatná nekem a rejtélyt miért a magyarok nem tudnak egyetlen nyelvet se megtanulni.

2009. máj. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
86%

Utolsónak! (nem ide tartozik, de válaszolok)

Nem az emberek a hülyék, hanem a nyelvoktatási módszerek.

Nem gyakorlatias a tananyag. Ha pl. Londonban egy múzeumot keresek, akkor nem azzal kezdem, hogy Kiss Miska vagyok, magyarországról jöttem, van 2 bátyám és 3 húgom, először járok Londonban, nagyon szép város, repülővel utaztam stb. Ennek köze sincs a gyakorlathoz. Hol érdekel egy londonit, hogy ki vagyok? Ez az egyik dolog, igaz, hogy ezeket szerintem is muszáj tudni.

A másik gond, hogy nem azt kellene tanítani, hogy pl. mi a létige. Egy kisgyerek se úgy tanul meg beszélni, hogy először a nyelvtani szabályokat magolja! Hallja, hogy mit beszélnek a környezetében és megpróbálja utánozni. Ilyen egyszerű!

2009. máj. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!