Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tegnap megnéztem a Zeitgeist...

Tegnap megnéztem a Zeitgeist 1-3-t (A Világkormány bemutatkozik), és teljesen a hatása alatt vagyok. Létezhet, hogy valóban így működik a világ?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 22. 07:51
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
Gondolkodjatok emberek! Ha ilyen rettenetes és mérhetetlen ez a háttérerő, akkor ha ez a film lenne az igazság, nem is engedték volna, hogy láthassátok. Ők maguk készíttették el, magukat leplezik le benne, és ezt összemossák egy kereszténység és minden "Igaz" vallás elleni alattomos támadással, mert már csak ez az egyetlen igazi erő, ami az útjukban áll ezen a világon. (Igaz vallás alatt: Olyan vallás amely valamilyen erkölcsi támaszt, ad az embernek, amely Istent egy természet felett álló és attól teljesen független létezőnek fogja fel, aki felé, és akinek parancsait követve az ember felülemelkedhet a természeten, önmagán, az állati ösztönökön, ahol nem az számít Istennek, hogy mennyit teszel az oltárra, hanem hogy milyen vagy, vö: hamis vallás a pogányság, amelyből az illuminizmus ered.)
2011. márc. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

11:49


"Olyan alapvető i-gazságokat tár fel, amelyek megértéséhez nem kell közgazdásznak lenni"


Nem. Olyan hülyeségeket "tár fel", amikről bevezető szintű közgazdasági ismeretekkel már lehet tudni, hogy hülyeségek.


Van egy jó hírem: nincs világösszeesküvés, a világgazdasági rendnek pedig nincs titkos terve. A közgazdaságtan nem titkos tanítás, hanem hozzáférhető információk halmaza. Bármelyik könyvesboltban vagy könyvtárban szívesen útbaigazítanak.


"Mert igazán csak a szívével lát az ember."


Rossz hírem van: a szívével semmit sem lát az ember. Az ember a szemével lát, az összefüggéseket pedig az eszével érti meg.


Ha feszélyez, hogy nem érted a világot, ami körülvesz, akkor állj neki tanulni. Ne az legyen a módszered, hogy feleslegesnek kiáltasz ki minden olyan tudást, aminek nem vagy a birtokában.

2011. márc. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
Igen valóban így működik a világ.
2011. jún. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Kovács Pál válasza:
ok, ha sokan itt azt írtátok, hogy a film hülyeség, akkor valaki elmagyarázná nekem, hogy hogyan lesz a semmiből pénz? Mármint, ha a nyomtatott pénzt kamatostul kell visszafizetni, akkor ahhoz több pénzre van szükség, mint a forgalomban lévő nyomtatott pénz, tehát megint kell nyomtatni. Ez nem egy ördögi kör? Nekem ez úgy tűnik, hogy egy folyamatosan rosszabbodó rendszer.
2011. szept. 6. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

04:41


" hogyan lesz a semmiből pénz?"


A semmiből nem lesz pénz. Ha lehetne, akkor nem kellene dolgozni. Még ha hamisítasz, ahhoz is kell papír meg eszközök.


"Mármint, ha a nyomtatott pénzt kamatostul kell visszafizetni, akkor ahhoz több pénzre van szükség, mint a forgalomban lévő nyomtatott pénz, tehát megint kell nyomtatni. Ez nem egy ördögi kör?"


Ha megnézted a Zeitgeistet, ahol ez zavarosan és érthetetlenül van elmagyarázva, akkor nem csodálom, ha MÁR semmit sem értesz az egészből. A Zeitgeist célja pont ez: összezavarni.


Viszont minden normális bevezető pénzügyi vagy közgáz tankövyben le van írva 5-10 oldalon, hogy működik a pénzrendszer. Ha tényleg érdekel, nézz utána.


"Nekem ez úgy tűnik, hogy egy folyamatosan rosszabbodó rendszer."


Nekem meg nem tűnik úgy. Elég csak Magyarországon körülnézni. 30 éve még csak a szerencséseknek volt (vezetékes) telefonjuk és autó sem volt minden háznál, a vidék nagy része meg nem volt csatornázva. 80 éve pedig a falvakban a házak nagy része még döngölt padlós volt, és nem volt bennük villany. Erről a nézőpontról elég nehéz megérteni, mire gondolnak azok, akik szerint állandóan rosszabbodik a helyzet.

2011. szept. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!