Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » 9/11: merénylet az intelligenc...

9/11: merénylet az intelligencia ellen. Mi a véleményed erről a cikkről?

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 16. 23:48
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
58%
Az USA soha nem is volt soha az intelligencia a haladás szimbóluma. Sokkal inkább a hamburger és kóla világa. A kultúra nélküli csoportosulás és a bűnözés iskolapéldája.
2011. szept. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
49%

Látom, te sem tudsz leszokni az összeesküvés-elméletekről...

Pedig igazán nagy hülyeség ám mindenben valami világméretű szövetkezést, és gonosz hatalmasok manipulációját látni.


Miért nem tudod elfogadni a világot olyannak, amilyen? Miért kell mindenféle titkos összeesküvő csoportokat is beleálmodni?


Pedro

2011. szept. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:

Pedro, mivel sokszor megbeszéltük már a WTC tornyokat és a szolidáris 7-es épületet, ami ledőlt már, ha a többi is, ezért arra kérlek, hogy erre válaszolj:


(A cikkből másolok, mivel tudom, hogy nem olvastad el, ez ugye korábbi tapasztalat.)


Van azonban valami, ami véglegesen és megcáfolhatatlanul bizonyítja Szeptember 11. kapcsán egyes amerikai főfunkcionáriusok „belső aknamunkáját” (inside job). A merényletet megelőző tőzsdei manipulációkról van szó. Néhány nappal a New York-i Ikertornyokat és a washingtoni Pentagont sújtó terrorakció előtt a chicagói tőzsdén (CBOE) került sor minden idők talán legkolosszálisabb bennfentes csalására. 2001. szeptember 6-án és 7-én 4744 eladási opciót nyújtottak be a United Airlines (UA) részvényeinek esésére bazírozva, 24-szer többet, mint általában. Szeptember 10-én ugyanez megismétlődött az American Airlines (AA) részvényei tekintetében 4716 eladási opcióval. A következő hétfőn, amikor a tőzsdék először kinyitottak, az AA részvényei 39 százalékot, a UA részvényei 42 százalékot veszítettek értékükből. És ez nem minden: hasonló tranzakciókat bonyolítottak a szeptember 11-i események által érintett összes vállalkozás (bankok, tőzsdeügynökségek, biztosító társaságok) részvényeivel. Velük és nem másokéval. Óriási hasznot realizálva ily módon. Az amerikai tőzsdefelügyelet (SEC) ellenőrzésének eredményeként kiderült, hogy kiktől származtak ezek a megbízások, de mivel nyilvánvalónak tartották, hogy ezek a személyek nem álltak kapcsolatban az al-Kaidával, nem indítottak eljárást ellenük. Ebből vagy az következik, hogy azok, akik elkövették ezt a tőzsdei bennfentes csalást, kapcsolatban álltak az al-Kaidával, ami megmagyarázza, hogy tudtak a támadásról, tehát a SEC hazudott, vagy pedig az, hogy nem voltak ugyan kapcsolatban az al-Kaidával, de mégis tudtak a támadásról. Honnan, ha nem az állami szférától?


De ez még nem minden. Képzeljük el, hogy 1999-ben 2300 milliárd dollár eltűnt a Pentagonból, a következő évben pedig újabb 1100 milliárd. Összesen 3400 milliárd két év alatt. Ilyesmi előfordul, ezt maga Donald Rumsfeld vallotta be nyilvánosan, 2001. szeptember 10-én. 3400 milliárd mégis túl nagy összeg ahhoz, hogy egyszerűen leírják könyvelési veszteségként. Már éppen beindult a vizsgálat, amikor az ominózus szárnynélküli repülőgép, amely félfordulatot tett, és délről érkezve telibe trafálta a Pentagon északi szárnyát, hirtelen megsemmisítette az intézmény pénzügyi irattárát, az éppen ott szaglászó ellenőrökkel együtt. Micsoda pech! Ezután Rumsfeld – nyilván kegyeleti okokból – felfüggesztett minden további kutakodást. Ott volt aztán a Világkereskedelmi Központ 7. számú tornya (WTC 7) a tőzsdei archívumaival, az Enron és társai által elkövetett csalások dokumentumaival. A neki szánt repülőgép elkallódott ugyan valahol útközben, de a sajnálatos szervezési malőr ellenére a WTC 7 végül összeomlott magától is, ahogy kellett…


Erre adj egy kompetens választ a hivatalos elmélet alapján.

2011. szept. 17. 00:06
 4/52 anonim ***** válasza:
60%

A "hivatalos elmélet" szerint SEMMI KÖZE a merényleteknek az esetleges pénzügyi manipulációkhoz.


Lehet, hogy voltak manipulációk, de akkor el kellett volna halasztani a merényletet, nehogy véletlenül összefüggésbe hozzák vele... Biztosan ezt kellett volna tenni.


Mint ahogy nálunk a kormányváltást is el kellett volna halasztani, neked nem tűnt fel, hogy előtte előre kitervelten beiktattak egy gazdasági válságot is? Hogy mikre nem képesek ezek az összeesküvők!


Pedro

2011. szept. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
56%

elnézést, hogy pedro helyett én válaszolok, de ez úgy marhaság, ahogy van.

sohasem tudtam megérteni az olyan embereket, akik képesek a teljesen egyszerű, világos dolgokat is a végtelenségig bonyolítani, pedig már occam is megmondta anno...

ja, amúgy meg énszerintem a ufókok voltak, akik nekimentek a tornyoknak, de csak azért, mert előtte éppen legénybúcsút tartottak, és még elég másnaposak voltak.

na, mit szólsz hozzá?

ez is van annyira életszerű, mint a neten keringő, mintegy tízezer összeesküvéselmélet...

2011. szept. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
70%
mégiscsak megelőzött pedro :)
2011. szept. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:12


Gondoltam, hogy nincs kompetens válaszod erre se.


De csak, hogy megpróbáljam a logikádat felébreszteni hosszú álmából: te hol hallottál ezekről a pénzügyi manipulációkról? Esetleg valamelyik médiában? Nyomtatott vagy televízió? Hm, de érdekes, hogy ezek a TÉNYEK (mert keress rá az adatokra, ha nem hiszed) valahogy nem kerültek napvilágra a fősodratú médiában, ezáltal ez az információ nem jutott el az emberekhez. Pedig most a 10. évforduló alkalmából elég sok időt szántak 911-re. Valahogy ezt elfelejtették megemlíteni, de érdekes!


Remélem ez elég olaj volt a fogaskerekeidnek, mert tudsz te gondolkozni, ha nagyon akarsz, ebben biztos vagyok.


Ja, és kérlek olvasd el a cikket, nem fogod megbánni :)

2011. szept. 17. 00:23
 8/52 anonim ***** válasza:
93%
Számokkal meg TÉNYEKKEL én is tok dobálózni, de nemigen találtam ezeknek a határozott állításoknak nyomát az interneten szóval majd ha ezeket a TÉNYEKET megtalálod az amerikai tőzsde honlapján vagy vmi hasonló hivatalos pénzügyekkel foglalkozó oldalon talán elgondolkozok rajta, de addig egy ilyen forrás nélküli cikk nemigen tud meghatni, mert ostoba módon olyan tényekkel szoktam foglalkozni amit a fősodratú média és az internet is több helyen megemlít esetleg forrással ellátva
2011. szept. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
74%

nandras


"ufókok" - ezt a szót eddig nem ismertem, de kösz, hogy bővítetted szókincsemet! :-D


Kérdező:


"Gondoltam, hogy nincs kompetens válaszod erre se. "

De van, le is írtam. Arról nem tehetek, ha te SEMMIT nem vagy hajlandó megérteni, csak a saját marhaságaidat szajkózod folyamatosan.


"te hol hallottál ezekről a pénzügyi manipulációkról?"

Tudod mit? Lehet, hogy még hallottam is róla, de bevallom, k.rvára nem érdekelt, hogy Amerikában ki mibe fektet be, vagy vonja ki a pénzét.


Mint ahogy a bankválság előtt sem érdekelt, ezért aztán itt sem tudom, hogy milyen manipulációkat csináltak az Orbán meg a Gyurcsány titokban, hogy kirobbantsák a válságot. Mert ők tették, az olyan biztos.... Mint hogy az ikertornyokat az amerikai kormány rombolta le!


"nem kerültek napvilágra a fősodratú médiában, ezáltal ez az információ nem jutott el az emberekhez."

A tőzsde NYÍLT. Minden országban. Itt is. Az USA-ban is. Bármilyen nagyobb tranzakció, vagy tranzakció sorozat (és itt ugye milliárdokról van szó) a tőzsdén AZONNAL látszik. És persze, ÉN nem értek hozzá. De a bróker, amelyik a befektetéseimet kezeli, a bankom, amelyik szintén jelen van a tőzsdén, a gazdasági elemzők tömkelege, akik figyelik a tőzsdei mozgásokat, AZONNAL reagálnak rá, hiszen ez nekik a zsebükre megy.


Ezért olyan mértékű manipulációt, mint amiről te félrebeszélsz, egyszerűen LEHETETLEN eltitkolni. Ha nincs a tőzsdén - akkor nem történik meg. Ha a tőzsdén van - akkor AZONNAL reagálnak rá.


Ez így működik. Nem úgy, ahogy azt te elképzeled.


"Remélem ez elég olaj volt a fogaskerekeidnek, mert tudsz te gondolkozni, ha nagyon akarsz, ebben biztos vagyok."

Köszönöm az elismerést. Azért értékelem, hogy értékelsz :-D


Pedro

2011. szept. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:

[link]


Első keresés eredményei, fél percet vett igénybe míg beírtam a keresőbe: "911 CBOE"


Találatok tökéletesen alátámasztják a leírtakat. De ha gondolod rászánhatok még további fél percet és adok további találatokat amelyek megerősítik a leírtakat.


Tanuljuk már meg használni a keresőt. (Remélem azért volt annyi eszed, hogy nem magyarul írtad be a keresőbe a dolgokat, ha már forrás kell nem csak cikk.)

2011. szept. 17. 00:47
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!