Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Julija Timosenko letartóztatás...

Julija Timosenko letartóztatása menyire tekintető jogosak?

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
34%

Teljesen. Nyugatiasítani akarja Ukrajnát, az EU-val akarja barátkoztatni őket a testvérnép oroszok helyett, az ukránok többségének világnézetével tökéletesen ellentétes rendszert akart bevezetni, a Lvov és Ivano-Frankovsk környékén élő Kárpátaljai-magyar-ellenes rasszista, szélsőjobboldali, mélyen vallásos ukránoknak kedvez a politikája a normális ukránokkal szemben.


Jó, hogy végre eltakarították a politikai életből és így Ukrajna egy oroszbarát, idegenbarát, kisebbségbarát, magyarbarát és nyugatellenes ország lehet egy nyugatbarát neonáci ország helyett.

2011. szept. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem nem. Janukovics csak lehetetleníteni akarja, mint ellenzéket, mivel Julija Timosenko túl nagy veszélyt jelent a hírnevére. Azt akarja, hogy Julija ne indulhasson a következő választáson, így Janukovics maradjon hatalmon.
2011. szept. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első válaszoló, volna néhány kérdésem:

1. - Voltál te valaha Lvivben (vagy egyáltalán Ukrajnában)?

2. - Ismersz ukránokat?

3. - Ugye ateista vagy?

Mert nekem csak az jött le, hogy osztod az észt, közben meg semmit nem tudsz a témáról...

Janukovics biztos nyakig sáros a ügyben, de ez van. Persze Timosenko sem egy szent, de azért ez már sok.

"az EU-val akarja barátkoztatni őket a testvérnép oroszok helyett" - Holodomor? Szovjetunió? Szibéria? Valahol megvannak ezek a fogalmak? Én nem mennék vissza ilyen "testvérekhez". Belarusz esett ebbe a csapába, és most nézd csak meg, mi megy ott.

"a Lvov és Ivano-Frankovsk környékén élő Kárpátaljai-magyar-ellenes rasszista, szélsőjobboldali, mélyen vallásos ukránoknak kedvez a politikája a normális ukránokkal szemben" - Első hozzáfűznivalóm: lvivi vagyok. Második hozzáfűznivalóm: az LVIV és IVANO-FRANKIVSZK! Lviven kívül pedig szinte csak Zakarpattyán (ha te oroszul írogattál, én majd ukránul fogok!) tudnak a létezésükről, ugyanis a teljes népesség 0,3%-a magyar, még moldovánból, fehéroroszból, bolgárból, sőt, tatárból is több van, mint magyarból! Az meg, hogy magyarellenesek, csak kitaláció. Lvivben amikor a piacon vagy egy boltban meghallották, hogy magyarul beszélgetünk, azonnal a nyakunkba ugrottak és ott áradoztak, hogy mennyire szeretik a magyarokat, hiszen alattuk virágzott fel a város, stb... Az ukrán nacionalizmus eszméje a magyarokban teljesen hibás. Igazából semmi köze a magyarokhoz, az egész mozgalom annyiban nyilvánul meg, hogy ezek a nacionalisták nem beszélnek oroszul (csak ha nagyon muszáj), ukrán tévét néznek, ukrán nyelvű könyvet és filmet vásárolnak, ukrán zenét hallgatnak és hasonlók. A Szvoboda meg teljesen más téma, azokat tényleg jól fejbe kéne verni... De a magyar gárdát is, ha már itt tartunk...

Ha meg neked az már radikális vallásosságnak számít, hogy az itteniek minden vasárnap szép ruhába öltöznek és elmennek a templomba, akkor pukkadj meg!

"Ukrajna egy oroszbarát, idegenbarát, kisebbségbarát..." - Igen, Ukrajna minden lesz, csak ukránbarát nem. Biztos remek lesz.

Remélem, nem lesz igazad, első válaszoló. Igen. Remélem.

Так! я буду [...] без надії таки сподіватись...

Ahogy Leszja Ukrajinka mondaná...

És nem volt jogos a letartóztatás.

2012. márc. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!