Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek felveszik Paleszti...

Szerintetek felveszik Palesztinát az ENSZ-be? Magyarország hogyan szavaz majd? Ti hogyan szavaznátok?

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 18:22
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagyok jobbikos de felvenném
2011. szept. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem fogják felvenni. Mivel Izrael is Ensz tagország, ezért szerintem ugyanannyi jog megilletné Palesztínát is. Én megszavaznám, ha engem kérdeznének.
2011. szept. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
85%

Én felvenném. Izraellel pedig "el kéne beszélgetni".

(..mindjárt le is pontoznak..)

2011. szept. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
24%

Minden nepnek jar a sajat allam, a palesztinoknak is es a zsidoknak is. Izrael tobbszor kijelentette, hogy hajlando elismerni egy palesztin allamot. A palesztinok tobbszor kijelentettek, hogy NEM hajlandok elismerni egy zsido allamot.


Es ti megis: oh, szegeny palesztinok!

2011. szept. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
78%
Én is felvenném őket, de szerintem se fogják.
2011. szept. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
70%
Kedves utolsó, Te elismernél egy olyan országot aki egyik napról a másikra semmi előzmény nélkül lemészárolja a félcsaládodat miközben alusztok?
2011. szept. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
19%

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:42

ez voltam Én és az üzenetem neki ment:


A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:36

2011. szept. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
48%

"Mivel Izrael is Ensz tagország, ezért szerintem ugyanannyi jog megilletné Palesztínát is"


Izrael sem teljes jogú ENSZ tagország, ugyanis nem tartozik egyetlen régióhoz sem (az Ázsiai régióban, ahova tartozna, az arab államok egyszerűen nem engedik be) így gyakorlatilag csak egy megfigyelő jellegű státusza van, az ENSZes pozíciók többségét nem töltheti be.


Felvenni nem fogják, egy "külsős" státuszt kaphat, ami sok szempontból lényegében meg fog egyezni Izrael jelenlegi státuszával.


Én nem venném fel, mert vicc a javaslat: milyen határokkal, milyen biztonsági feltételekkel, milyen felosztással a természeti erőforrásokat tekintve, milyen kormánnyal (a jelenlegi kormánykoalícióban ott a Hamasz, amit a legtöbb állam terroristaszervezetként tart számon, az EU is, szóval érdekes lenne, ha egy elismerten terrorszervezetet elismernek legitim politikai erőként). Ezek olyan dolgok, amiket nem lehet egyoldalúan eldönteni, kétoldalú tárgyalásoknak kéne dönteni a nem kevés megoldandó kérdésről, csak erre a palesztin vezetés nem hajlandó, ezért is van most ez a majomcirkusz.

Mondjuk ha felvennék, akkor lenne egy olyan előnye a dolognak, hogy akkor onnantól kezdve ha megy a rakétázás a civil célpontok ellen, akkor onnantól kezdve jogilag is teljesen hagyományos, két állam közötti háborúról lehet beszélni, szóval ennyi problémával is kevesebb + mindjárt lehet az ilyenekért nemzetközi bíróságon emberiesség elleni bűntettekért számon kérni az iszlamista vezetőket. Tehát úgymond akkor már nehezebb lenne elmosni a felelősséget.

2011. szept. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
10%

ma 20:43


pedig pont jónak ment a válaszod, pont a palesztinok államára lehetne ezt mondani

2011. szept. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
67%
Pénteken a Palesztin Hatóság benyújtja felvételi kérelmét az ENSZ BT-nak, ahol az USA garantált vétója miatt bukik a dolog. Ezek után a Közgyűléshez fordulnak, ahol 2/3-os többséggel meg fogják szavazni a megfigyelői státuszt nekik. Ma már csak a nagyon naivak és Izrael-pártiak védekeznek azzal, amikor megkérdezik őket, hogy elismerik-e az önálló Palesztinát, hogy a béketárgyalások felújítását kell szorgalmazni stb. Aki kicsit is tájékozott a Közel-keleti politikában, annak nincsenek kételyei, hogy a tárgyalások ideje rég lejárt. Egyébként a tárgyalásokat is sokkal könnyebb felújítani úgy, hogy két egyenrangú állam ül le az asztalokhoz. Tehát aki tényleg békét szeretne a térségben (akármennyire is tagadja ezt Izrael), annak meg kell szavaznia az önálló Palesztinát. Nagyon kíváncsi leszek Magyarország hogy szavaz.
2011. szept. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!