Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A második világháborúban...

A második világháborúban Japán miért nem a Szovjetúniót támadta meg?

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 21:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Ugyan miért támadták volna meg? Mentek volna jeget meg fagyott rénszarvast gyűjteni Szibériába?

Végig kellett volna vágtázniuk egész Ázsián, hogy a Szovjetuniót térdre kényszerítsék és megszerezzék az ipari kapacitást. Ez pedig rengeteg erőforrást igényelt volna. Hiába foglalják el Szibériát, ott akkoriban még nem volt divat mindenféle ásványkincseket kitermelni. Igaz, lett volna egy jókora, semmire sem alkalmas földterületük...

Ehelyett inkább a csendes-óceáni szigetvilágnak indultak neki. Gondolták, ott több "érdekességet" találnak. Találtak is, de nem pont azt, amire számítottak...

2011. okt. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért a Szovjetunió keleti partvidékén volt rendesen lakosság és városok is, ott lett volna mit találni.


Az USA megtámadásánál tuti jobb lépés lett volna, mert nem sok értelme volt nekimenniük az egyik nagyhatalomnak egy rakás szigetért.

2011. okt. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Másrészt viszont, ha lett volna megfelelő kommunikáció Németország és Japán között, akkor megállapodhattak volna, hogy először térdrekényszerítik a Szovjetuniót és utána közösen megtámadják az USA-t.

Így még esélye is lett volna a tengelynek, mivel ha a japánok lekötik a szovjetek szibériai erőit, akkor nem tud erősítés érkezni a németek ellen, akik így nagyobb eséllyel harcolnak a keleti frontjukon és így akár elérhették volna az AA vonalat is, ami az eredeti tervük volt.

Másrészt viszont, ha Japán nem támadja meg az USA-t, akkor Németország nem kényszerül rá az USA elleni hadüzenetre (amúgy sem kényszerült rá igazán, nem értem miért üzentek neki hadat) és így nem kell annyi erőt Nyugat-európában tartani egy esetleges USA-inváziótól tartva.


Tehát Japán lényegében kétfrontossá tette a háborút, mikor azt nagyon nem kellett volna.

2011. okt. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
21%

Mennyi katonai szakértő van itt... Japánban biztos nem értettek hozzá.


Arra esetleg bele se gondoltatok, hogy pl az USA nem tudott mozgósítani ellenük akkora szárazföldi haderőt (amiben ők szűkén voltak) ellenben volt technikájuk (amivel majdnem egyenlítettek az USA ellen?)


Oroszország annyi katonát oda tudott küldeni, hogy minden japán harcosra jutott volna 20 ember. Amerika ezt azért jóóóval nehezebben, és sokkalta lassabban tudta volna megtenni.

2011. okt. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Egyetértek az utolsóval és az utolsó elöttivel.
2011. okt. 1. 22:23
 6/15 A kérdező kommentje:
22:17-re és az elötte lévőre gondoltam.
2011. okt. 1. 22:24
 7/15 anonim ***** válasza:
41%

"Így még esélye is lett volna a tengelynek, mivel ha a japánok lekötik a szovjetek szibériai erőit, akkor nem tud erősítés érkezni a németek ellen, akik így nagyobb eséllyel harcolnak a keleti frontjukon és így akár elérhették volna az AA vonalat is, ami az eredeti tervük volt. "


Egy évszámot azért jegyezz meg. 1945 augusztus 6.

Megnézném hogyan verik le az atombombákat a Japánok.(valószínűleg hiába lett volna bármilyen egyezség, kapituláltak volna)

2011. okt. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%

Adott erőbefektetéssel és energia ráfordítással sokkal többet nyertek az ázsiai térségeben.

Hiába volt a szibériai területeken városok azzal sokra nem mentek volna és Japán félt az oroszoktól mint a tűztől, okkal.

Attól nem tartott, hogy egy ázsiai ország valamelyike visszavág és Amerikával is csak azért mert kezdeni, mert messze volt és akkor úgy tűnt esélyük nincs támadni a Japán szigeteket.


Ehhez még hozzá jött, hogy egy régi álma volt a Japán császárságnak, hogy Ázsia területeket uralmuk alá hajtják.

2011. okt. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

"Mennyi katonai szakértő van itt... Japánban biztos nem értettek hozzá."


Ahha, látom mennyire értettek hozzá, meg is lett az eredménye.


"Arra esetleg bele se gondoltatok, hogy pl az USA nem tudott mozgósítani ellenük akkora szárazföldi haderőt (amiben ők szűkén voltak) ellenben volt technikájuk (amivel majdnem egyenlítettek az USA ellen?)"


Az USA lakossága akkor is sokszorosa volt Japánénak és szervezettségben, technikában egyenlő szinten volt vele. Tehát mindenképpen erősebb volt Japánnál. A Szovjetunió lakossága pedig hiába volt irgalmatlanul nagy, akkor is szervezetlen, szétesett és nehézkes volt az egész ország, ahogy a meglepetésszerű német támadás is nagy sikereket tudott elérni a sokszoros túlerőben lévő szovjet seregek ellen.


"Oroszország annyi katonát oda tudott küldeni, hogy minden japán harcosra jutott volna 20 ember. Amerika ezt azért jóóóval nehezebben, és sokkalta lassabban tudta volna megtenni."


A 20/1 felállás erősen túlzás, nem beszélve arról, hogy az USA nehézkes állam lenne, ami egyáltalán nem igaz. Mellesleg ott van az 1904-es orosz-japán háború, amit Japán nyert meg úgy, hogy Oroszország európai részét nem hogy nem uralták éppen németek, hanem úgy verték meg őket, hogy Oroszország éppen senkivel nem harcolt, csak Japánnal. Nem beszélve arról, hogy az a cári rendszer volt, ami azért erősebb, szervezettebb és jobban motivált volt, mint az önmagát lemészárló és írtó szovjet vezetés.

2011. okt. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%

Csak éppen Oroszország egy köpésre volt, kiépített vasúthálózattal, Amerika meg a Csendes-óceán másik oldalán, és hajóval katonákat szállítani nem éppen veszélytelen vállalkozás... Elég egy jól sikerült támadás, és több tízezer katona meghalt kapásból, esély nélkül. Hiába voltak az amerikaiak elegen, ha nem tudnak könnyen, és gyorsan odajutni...


Amúgy, Japán hatalmas károkat okozott, a támadásaival volt, amikor úgy tűnt, győzedelmeskedni fog... Ha az USA nem veti be az atomot, nagyon sokáig elhúzódott volna még a háború, és Amerikának elképzelhetetlen veszteséget okozott volna, mire Japánt beveszi. Azért csak nézd meg, mekkora károkat okoztak a Csendes-óceáni flottának. nem múlott sokon, hogy győzzenek. Úgyhogy igen, értettek hozzá...

2011. okt. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!