Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ugye ti is örültök a 81...

Ugye ti is örültök a 81 ország 950 városában elkezdődött forradalomnak?

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 02:33
1 2 3 4
 1/38 izidorkata ***** válasza:
37%

juhúúú!!!!


nem is tudom minek örüljünk jobban, a fanatikus iszlám fundamentalizmusnak,

vagy hogy Libiát sikerült újra gyarmattá degradálni a lélektelen imperialista nyugatnak.

2011. okt. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 izidorkata ***** válasza:
60%
különben mi ez a 81 ország 950 város? Honnan vetted az adatokat?
2011. okt. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
41%

Kicsit elírtad a számokat. Forradalomról pedig szó sincs, csak tüntetgetnek.

Le fog szépen csengeni ez is.

2011. okt. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

népszabadság online a számokkal pl. de a királyi tv-ben is elhangzottak a számok


"nol

2011. október 15. 13:35


Budapesten is kitör a "világforradalom"

Budapesten szombaton délután az Erzsébet-téren tartják a "globalchange" elnevezésű nemzetközi mozgalom első tüntetését-találkozóját. A cél nem kevesebb, mint a békés világforradalom.

Érdekes tippje, vagy képe van? Küldje el nekünk!

letter


Eddig háromezren jelezték a facebook.com-on, hogy elmennek a tüntetésre (AP/Szandelszky Béla)

Kapcsolódó cikkek


Félpályás útlezárással tüntetnek a szakszervezetek (NOL)


Az egész világra kiterjedt tüntetéssorozat előzményének a diktátorokat békés úton elzavaró arab tavasz, a május 15-én alakult "Valódi demokráciát, most!" spanyol mozgalom (ahol a fiatalok a munkanélküliség, a korrupció, a szegénység és a válságért felelősök szegényeket sújtó megszorításai ellen tüntettek) tekinthető - írja a gepnarancs.hu-ra hivatkozva a nol.hu.


Ezekből nőtt ki a "globalchange" és az "oct15 trend", az egész világon békés változást, a profit helyett az emberek érdekeinek előtérbe helyezését követelő tüntetéssorozat, melyhez Magyarország is csatlakozott (81 ország és 950 város mellett).


A magyar "világforradalom" többek között a "kereteket a valódi demokráciához", a "felelős állam kérdését" és az "alapvető szociális jogok biztosítását" terjeszti vitára."

2011. okt. 16. 09:15
 5/38 A kérdező kommentje:

"Nem, mert mi nem vagyunk betegek, mint te."


ez komment lenne? nem vettem észre:)



szimpla személyeskedés, személyes avagy bárminő ismeretség hiányában

2011. okt. 16. 09:17
 6/38 anonim ***** válasza:
93%
szerintem te nem vagy tisztában a forradalom fogalmával. Tüntetések mindíg voltak és mindíg lesznek. És mindíg lesz párezer ember aki fogékony rá. Azért mert a nol forradalmat ír, azért szónincs forradalomról (náluk is idézőjelek között van)
2011. okt. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

[link]



megjegyzem a 81 országból egyben volt zavargás (azonnal felnagyítják)


másik megjegyzés tessék csak figyelni arra a mondatra, hogy az Európai központi bank leendő elnöke a szolidaritásáról biztosította a demonstrálókat: egyfelől cinikus, másfelől: félelemről tanúskodik.

2011. okt. 16. 09:32
 8/38 anonim ***** válasza:
89%
nol és atv....oké
2011. okt. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

ez az ő definíciójuk, és ki vagyok én, hogy felülbíráljam... :(



amúgy ne lovagoljunk szavakon


és szerintem a szervezettség/szervezetlenség valamint a világ jelenlegi feltételei tekintetében van némi különbség a szimpla tüntetések és ezen egységes, egyidejű és irányú megmozdulás között.

2011. okt. 16. 09:38
 10/38 A kérdező kommentje:

a királyi tv-ét híradóját is megnézheted


(érdekes módon pont az atv elítélőbb-szarkasztikusabb az eseménnyel kapcsolatban)

2011. okt. 16. 09:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!