Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Európán kívűl mely országokban...

Európán kívűl mely országokban közelíti vagy haladja meg az életszínvonal a Magyarországit?

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 14:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
USA pl.
2011. okt. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hát az nyilvánvaló:)
2011. okt. 29. 15:13
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
USA-ban és a tőlünk nyugatabbra levő országokban mind meghaladja a Magyarországit! Sőt,meg sem közelítjük őket.
2011. okt. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Szingapúr, Hong Kong, Izrael, Dél-Korea, USA, Új-Zéland, Ausztrália
2011. okt. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%
Sehol sem közelíti meg.
2011. okt. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Ahol meghaladja: USA, Kanada, Ausztrália, Új-Zéland, Szingapúr, Tajvan, Hong Kong, Dél-Korea, Japán

Ahol kb. ugyananyi: Uruguay, Chile

2011. okt. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha életszínvonalon az állampolgárok (nem lakosok) átlagjövedelmét érted, akkor az olajállamok (Kuwait, Bahrein) stb. "életszínvonal"-a magasabb a Mo.-énál.


Ezen kívül az angolszász országoké (Auszrália, Új-Zéland, Kanada), a fejlett távol-keleti országoké (HK, Szingapúr, Taiwan, Japán, Dél-Korea).


Néhány kis szigetország, amely turisztikai központ vagy adóparadicsom: Bahamák, Trinidad, Barbados stb.


A magyar életszínvonalat megközelíti még Chile, Argentína, Malajzia, Mexikó és a két gazdag afrikai ország (Botswana, Gabon), de ezek már alacsonyabb életszínvonalúak.

2011. okt. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

értem:) és köszönöm a válaszokat:)

de én úgy tudom,hogy Botswanában és Gabonban az életszínvonal valójában alig magasabb az átlag Afrikainál.

2011. okt. 29. 20:42
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Attól függ, mit hívsz életszínvonalnak.


Ezért írtam, hogy ha életszínvonal = állampolgárok átlagos jövedelme. Az magas Botswanában és Gabonban, kb. horvát szinten van. Mármint az átlag, mert a medián viszont alacsony (sokkal egyenlőtlenebbül oszlik meg a jövedelem, mint Európában).


De ha az én magánvéleményemet kérdezed, akkor szerintem pl. Dubaiban alacsony az életszínvonal, mert elég ronda a város és borzalmas az éghajlat. Hiába magasak a jövedelmek. Ráadásul a lakosság (nem az állampolgárok) nagy része ott nagyon keveset keres (80% indiai, afrikai stb. "rabszolga").


Ha komplexebb életminőség-mutatóra vagy kíváncsi, akkor ajánlom pl. a HDI nevű mutatót (emberi fejlettségi index).


Ebben a Mo.-nál jobb helyzetű nem-európai országok:


Ausztrália, Új-Zéland, USA, Japán, D-Korea, HK, Szingapúr, UAE.


Magyarország után jövő 5 országból nem európai: Bahrein, Brunei, Katar.


Ha az olajországokat mint speciális eseteket kivesszük a felsorolásból, akkor 7 nem-európai marad Magyarország előtt, az utánunk jövő 5 nem-európai pedig Barbados, a Bahamák, Chile, Argentína, Uruguay.


Ha az IHDI nevű mutatót nézzük, vagyis az egyenlőtlenséggel módosított HDI-t, akkor mögénk kerül Dél-Korea.

2011. okt. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

igen,konkrétan az állampolgárok átlagos életszínvonalára gondoltam.

ezt a HDI-s listát én is megkerestem már régebben,csak az a bajom vele,hogy néhol nagyon nem reális.pl. HDI alapján Görögország megelőzi Ausztriát,Csehország Szlovéniát,Magyarország Portugáliát,Románia meg kb. Horvátország szintjén van a HDI szerint.

2011. okt. 30. 00:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!